Çin Merkezli Yazılım Firması Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Kararı

Mert Bahçe

Çin merkezli yazılım firması Meitu, toplam 40 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldı. Uzmanlar bu hamleyi, artan Bitcoin benimsenmesi ile birlikte büyük ölçekli şirketlerin kripto para sektörüne katılacağının bir işareti olarak atfetti.

Yatırımın Ardından Meitu’nun Hisse Değerinde Yükseliş

Popüler uygulama Meitu’nun hisse değeri, 40 milyon dolarlık kripto para yatırımının akabinde bu sabah %14,4 yükseliş kaydetti. Çin merkezli yazılım firması kamuoyuna sunduğu raporda, 15,000 Ethereum (ETH) ve 379,12 Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurdu. Bu yatırımın toplam maliyeti ise 40 milyon doların üzerinde.

Kripto para birimlerine yatırım yapan yeni küresel firma Meitu oldu. Yaklaşık bir ay önce milyarder yatırımcı Elon Musk’ın elektrikli araç firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’i rezervlerine kattığını duyurmuştu.

Meitu yetkililerinin yaptığı açıklamada, Meitu olarak hem popüler kripto para birimlerine yatırım amacıyla hem de Blockchain topluluğuna dahil olmak adına yapılmış bir hamle olarak bildirildi. Meitu, yurtdışındaki Blockchain entegrasyonu faaliyetlerine Bitcoin’in yanısıra Ethereum (ETH) ağındaki projelerini de dahil etmeyi düşünüyor.

CEO Cai Wensheng Şirketin Düzenli Yatırım Kararını Açıkladı

Meitu CEO’su Cai Wensheng WeChat üzerinden yaptığı paylaşımda, şirketin Blockchain teknolojisini geliştirmek için kaynaklarını devamlı olarak çeşitlendireceğini ve Bitcoin, Ethereum satın almanın şirketin geleceğine yatırım olduğunu aktardı.

Meitu yetkilileri şirketin yatırım kararı hakkında açıklamalarda bulundu: ” Bitcoin’i iyi bir alternatif değer kaynağı olarak kabul ediyoruz. Şirket hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerine tahsis ederek nakit tutmada bir çeşitlendirme sağladık. “

Merkez Finans ve Ekonomi Üniversitesi Dijital Finans Araştırma Merkezi direktörü Chen Bo, Global Times’a konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ” Tesla’nın kripto para sektöründeki son hamlesinin ardından, borsada listelenen teknoloji şirketleri hazinelerini çeşitlendirmek adına kripto para birimlerine yatırım trendine katıldı.


Total
36
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Gösterge Bitcoin (BTC) İçin Hem İyi hem Kötü!

Sonraki Haber

Emojiler, Y ve Z Kuşakları, Eski Sistemler, Dijital Gelecek ve Bitcoin (BTC)

İlgili Haberler