Teknik Göstergeler Karıştı: Bitcoin’de Günlük ve Haftalık Grafikler!

İlayda Peker

Bitcoin 42.000 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra analistlere göre yatırımcılara nefes aldıracak küçük çaplı bir ralli başlatmak için önemli seviyeleri geride bıraktı. Peki, göstergelere göre BTC’de ralli başlayacak mı ve nereye kadar devam edebilir?

Bitcoin Fiyatı

Haftalık grafiklere göre 43.000 dolar Bitcoin’de Şubat 2022’de direnci dönüştü ve öncesinde bu seviye Kasım 2021’de destek olarak çalışıyordu. Dolayısıyla analistlere göre şu anda da 43.000 doların bir destek olarak çalışması muhtemel ve fiyat bu seviyeden sıçrama yapmış durumda.

Grafiklere göre Bitcoin 21 – 28 Mart haftasında yükselen bir mum oluşturdu ve sonrasında artışa geçti. Son günlerde yaşanan düşüş bu mumum orta çizgisine yakın görünüyor. Ayrıca MACD, art arda üç yüksek momentum çubuğu oluşturdu ve hala pozitif bölgede olduğu için yükseliş sinyalleri verdiği düşünülüyor.

Analistler tüm bu veriler birleştiğinde Bitcoin’in haftalık zaman çizelgesinde hala yükseliş görünümü olduğunu düşünüyor.

Grafikler Farklı Sinyaller Mi Veriyor?

Analistlere göre haftalık grafiklerin yanında günlük grafikler hala düşüş sinyalleri veriyor gibi görünüyor. BTC, 28 Mart’ta 48.189 dolarlık yerel en yüksek seviyeye ulaştığından beri düşüyor. Başlangıçta, 1 Nisan’da 44.800 dolar yatay alanda sıçrama oldu ve bu bölge destek olarak doğrulanmış oldu. Ancak BTC yukarı yönlü bir hareket başlatamadı ve 6 Nisan’da bölgeden ayrıldı.

Dolayısıyla haftalık zaman diliminden farklı olarak, günlük grafikteki teknik göstergeler daha aşağı yönlü. Bu, özellikle 24 Ocak’tan bu yana oluşan ve artan bir destek çizgisinden ayrılan RSI’da görülüyor. Ayrıca günlük grafiklerde  MACD’nin art arda sekiz düşük momentum çubuğu oluşturduğu da ifade ediliyor.

Dolayısıyla şu anda Bitcoin’de karışık sinyaller alınıyor ve her ne kadar uzun vadede yükseliş beklense de yatırımcıların kısa vadeli hamlelerde temkinli olmasında fayda var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Amerika’dan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Sonraki Haber

12 Yıldır Uyuyorlardı: İki Cüzdan Neden Hareket Geçti?

İlgili Haberler