Kripto Para Piyasasında Son Durum: Düzeltme Mi, Yeni Ayı Piyasası Mı?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm kripto para piyasasında bir geri çekilmeye şahit oluyoruz. Miami’de büyük Bitcoin Konferansı devam ederken dün yapılan açıklamaların kripto para fiyatlarını etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı

ABD Merkez Bankası’nın Mart ayındaki toplantısının tutanaklarının yayınlanmasının ardından Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4 düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 43.500 dolar bandında işlem görüyor.

Bitcoin 42.700 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olsa da bazı yatırımcıların dip fiyatları satın alma fırsatı olarak değerlendirmesinden sonra fiyat bir miktar yukarı hamle yaptı. Analistlere göre BTC için bu bir düzeltme olabilir. Ancak bazı analistler Bitcoin’in bir süre 40.000 ile 50.000 dolar aralığında işlem görebileceğini ve bu aralıkta ani hamlelerin olabileceğini ifade ediyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Ethereum, Terra, Binance Coin, Solana dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri de Bitcoin’in hareketini takip etti ve Dogecoin neredeyse %12 düşüş yaşadı. Kripto para borsası AAX’in araştırma ve strateji başkanı Ben Caselin ise Forkast’a verdiği demeçte, ara ara yaşanan bu geri çekilmelerin Bitcoin yatırımcıları için neredeyse hiç önemli olmadığını dile getirdi. Caselin konuyla ilgili olarak şu sözleri kullandı:

Ancak günlük işlem yapan ve özellikle vadeli işlem yapan yatırımcılar için, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat yörüngesinin volatilitesi ve öngörülemezliği, onu işlem yapmayı zor bir varlık haline getiriyor

Caselin, Bitcoin gibi risk varlıklarının bir likidite sıkışıklığında stabil gibi görünse de genel olarak temellerinin iyi durumda kaldığını ve hızlı bir fiyat iyileşmesine yol açan duyarlılıktaki bir değişim yaşandığını belirtti.

Buna ek olarak Miami’de devam eden etkinlik sırasında Belediye Başkanı Francis Suarez’in “Bitcoin yanlısı” bir başkanın göreve başlaması için çağrıda bulunmasının ardından gelmiş olması da dikkatleri çekiyor.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Pamela Spence Rock’n’Verse’ün Konuğu Oldu: NFT’ler ve Metaverse!

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH Fiyatında Önemli Noktalar

İlgili Haberler