Tecrübeli Analistten Kripto Para ve Teknoloji Hisseleri İçin Düşük Performans Uyarısı

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Nicholas Merten, teknoloji hisseleri ve kripto paraların önümüzdeki yıllarda beklenenin aksine düşük performans gösterebileceğini belirtti. Bitcoin dahil tüm kripto para piyasasının beklendiği gibi yüksek performans göstermesini beklemiyor. Büyük teknoloji şirketlerinin ve en büyük kripto para birimi Bitcoin dahil altcoin’lerin önümüzdeki birkaç yıl içinde yetersiz kazançlar getirebileceği yönünde bir öngörüde bulundu.

Merten’in öngörüsü, Federal Reserve’nin (Fed) sürdürdüğü şahin para politikasından dolayı piyasalardaki likiditenin düşmesine dayanıyor. Analist, likiditenin düştüğü bir ortamda, kripto para piyasasının büyük kazançlar elde ettikten sonra değer önerisini bulmak için mücadele ettiğini belirtti.

Analist, kripto para piyasasının mevcut bir trilyon dolarlık piyasa değerinden 10 trilyon dolara ulaşmak için daha zor bir zaman geçireceğini belirtti. Boğa piyasalarını teşvik etmek için çok daha fazla likiditeye ve çok daha fazla temel değer yaratımına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Merten, Fed’in her ay yaklaşık 100 milyar dolarlık bilançosunu küçülttüğüne dikkat çekerek, şu anda likiditenin aleyhte olduğunu belirtti. Küresel likiditenin yeni dip seviyelere gerilemek için hazır göründüğünü belirterek, ABD ve diğer ülkelerin merkez bankalarının federal fonlama oranının 2007’den bu yana görülen en yüksek seviyelere çıkmaya başladığına dikkat çekti.

Bu durumun, 1990’ların başında veya 1970’lerin başında görülen enflasyon kontrol seviyelerine benzer olduğunu belirterek, önümüzdeki dönemde kripto para ve teknoloji hisselerinde düşük performans beklendiğini vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Ripple Kurucu Ortağından SEC Davası Hakkında Açıklamalar ve Kripto Endüstrisi Eleştirisi”

Sonraki Haber

Aave’nin Stablecoin’i GHO, Dolar Sabitliği İçin Çözüm Arayışında

İlgili Haberler