Tecrübeli Analist Uyardı: Bu Sebeple Bitcoin’de Düşüş Daha Devam Edebilir!

İlayda Peker

Bitcoin’in bir düşüş trendinde olması sebebiyle kripto para piyasasında haftalardır kırmızı rengi görüyoruz. Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt ise kırmızı görünümün bir süre daha devam edeceğini ifade ediyor.

Düşük İşlem Hacmi

Brandt, Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı ve lider kripto para birimindeki düşük işlem hacmi sebebiyle fiyatın bir süre daha düşebileceğini dile getirdi. Dolayısıyla Brandt’a göre henüz Bitcoin’de düzeltmenin sonu gelmedi.

Brandt’ın açıklamalarına göre Bitcoin’de işlem hacmi azlığı, boğalar yeniden kontrolü ele geçirmeden önce bir süre daha düşüşün devam edeceğini gösteriyor. Brandt, önemli dip noktalarının, güçlü satış hacmiyle karakterize edilen panik teslimle gerçekleştiğini belirtiyor.

On-chain analist Willy Woo ise güçlü bir sahiplik duygusuna işaret ederek, herhangi bir satış belirtisi olmadığını söylüyor ve piyasanın şu anda konsolidasyon aşamasında olduğunu iddia ediyor.

Öte yandan takipçilerinden birine yanıt olarak Brandt, büyük satışların mutlaka bir boğa piyasası döngüsünün ortasında gerçekleşmesi gerekmediğini ifade etti ancak yükseliş dönemlerinde genişletilmiş hacim görmeyi beklediğini de ekledi.

Düşüşle Geçen Bir Ay Daha

Bitcoin yılın son ayına büyük bir satış baskısıyla başladı. En büyük kripto para birimi 42.000 dolara kadar düştü ve ardından boğalar kısa süreliğine de olsa fiyatı 50.000 dolara çıkarmayı başardı. Lider kripto para yazının kaleme alındığı an itibari ile de  46.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD borsasındaki zayıflık nedeniyle düşüş eğiliminin 2022’ye kadar devam etmesini beklediğini söyledi. Ancak Novogratz uzun vadede Bitcoin fiyatının yükselişini sürdüreceği yönündeki görüşünün de hala arkasında.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

Sonraki Haber

Visa, NFT Alanındaki Potansiyele İnanıyor: Çalışmalar Hız Kazandı

İlgili Haberler