Tahminleri Tutan Analist Uyardı: Bitcoin’i (BTC) Derin Düzeltme Bekliyor!

İlayda Peker

Lider kripto para biriminin son günlerde muhteşem bir performans sergilediğini söylesek yanılmış olmayız. Bitcoin (BTC) 18.500 dolara yükseldikten sonra bir satış baskısı ile karşılaştı ve 17.200 dolara kadar geri çekildi. Ancak bu noktada boğalar düşüşün daha da derinleşmesini engelledi ve fiyatı yeniden 17.800-17.900 dolar bandına taşıdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada da BTC bu seviyede işlem görüyor.

18.500 Dolarda Satış Baskısı Var

Ortaya çıkan bilgilere göre borsalarda 18.500 dolar bandında büyük bir satış baskısı bulunuyor. Bu sebeple BTC 17.000 doları korumayaı başarsa bile bazı analistler BTC’yi derin bir düzeltmenin beklediğine inanıyor.

Bitcoin’in Mart ayındaki çöküşü sonrasında V şekilli bir toparlana sergileyerek 10.000 dolara ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin eden popüler analist Bitcoin Jack, güncel BTC fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamada bir düşüşün kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Jack konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bir grafik paylaştı ve eninde sonunda bir düşüşün yaşanacağını, yatırımcıların buna hazır olup olmadığını sordu. Analist önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 15.000 dolara kadar gerileyebileceğini aşağıdaki grafik ile ifade etti.

Uzun Vadeli Beklentiler

Kısa vadede her ne kadar bazı düşüşler beklense de Bitcoin‘in uzun vadede hal boğa eğilimi gösterdiği ifade ediliyor. Önde gelen bir kripto para analist olan Willy Woo, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in “Gerçekleşen Fiyatının” yükseldiğini ve bunun gidişat için iyi olduğunu dile getirdi. Willy Woo konuyla ilgili açıklamalarında, uzun vadeli fiyat hareketlerinin organik ve kısa vadeli fiyat hareketlerinin inorganik olduğunu dile getirdi. Woo’ya göre şu anda piyasada görülen hareket organik ve bu fiyat için pozitif bir durum.

Bitcoin Fiyatı ve Altcoin’ler

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketinin eninde sonunda altcoin’leri de pozitif olarak etkileyeceği düşünülüyor ve bu sebeple önümüzdeki aylarda bir de altcoin sezonu yaşanacağı ifade ediyor. Tabii ki bu noktada Bitcoin’in gidişatı oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü genel olarak altcoin piyasası BTC fiyatından etkileniyor ve bir nevi altcoin’ler Bitcoin’i takip ediyor.

Ayrıca Ethereum (ETH) fiyatı da bir altcoin sezonunun başlaması için önemli. Çünkü altcoin piyasasını da ETH fiyatının yönettiği dşünülüyor. Dolayısıyla Bitcoin artışı devam ederse Ethereum artışı başlayabilir ve ETH artışı da altcoin sezonunu başlatabilir.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Efsanevi Yatırımcı Ethereum’u (ETH) Övgü Yağmuruna Tuttu!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı

İlgili Haberler