Bitcoin Fiyatı: BTC Yeni Bir Rekora Koşuyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), üç yıl sonra ilk kez 18.000 doların üzerine çıkarak 2020’nin rekorunu bir kez daha kırmış oldu. 17 Kasım’da BTC yaptığı bir atak ile 17.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı ve fiyat 17.858 dolara kadar yükseldi. Ardından yükselişini devam ettiren Bitcoin 18.500 doları gördü.

Bitcoin Fiyatı

BTC’nin göz kamaştıran fiyat performansının ardından yorum yapan piyasanın popüler analisti Filbfilb’e göre temel destek seviyeleri tutulmaya devam ederse BTC fiyatı daha da yüksek seviyeleri görebilir.

Popüler analist Aşağıdaki tabloyu Twitter üzerinden paylaştı ve “Mevcut PA, şu anda 19.000’de olan Altın Oran Çarpanına doğru çok kolay bir şekilde bir savrulma ile sonuçlanabilir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan haftalık grafiklerde de görüldüğü gibi, Bitcoin Aralık 2017’de ulaşılan 19.763 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yaklaştı ve hacim grafiklerine göre 17.000 doların üzerine çok güçlü direnç seviyeleri bulunmuyor. Dolayısıyla piyasanın önemli isimleri bu seviyeden sonra 20.000 dolarlık rekorun çok zor olmadığını düşünüyor.

Boğaların Gözü Yüksekte

Analistler, bazı yatırımcıların kar elde etmesiyle fiyatın 17.500 ila 17.700 dolar aralığında kısa bir süre konsolide edilmesini bekliyorlardı, ancak boğalar BTC‘yi daha yükseğe çıkarmaya niyetli görünüyor. Bugüne kadar Bitcoin, 16.000 dolarlık direnci aştığından bu yana %13.06 yükseldi. Bu nedenle bir sonraki adım için destek oluşturmak amacıyla bir konsolidasyon döneminin sağlıklı olacağı ifade ediliyor ve konsolidasyon yaşanması bekleniyor.

Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi?

EQUOS’ta küresel satış işlemler başkanı Matt Blom, bugünkü fiyat hareketinin arkasındaki temel ilkelere ve kısa vadede olası sonuçlara değindi ve “Piyasa yukarı doğru genişledi, trend kanalının üzerine çıktı ve bir patlama aşamasına giriyor gibi görünüyor. Güçlü bir boğa piyasası ile eğilim zirveyi çağırmaktır, benim için soru, rallinin hangi noktada kararsız hale geldiği.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında BTC 17.000 dolar seviyesini aşarken, fiyatın 2017’nin en yüksek seviyesine yakın bir zamanda red görüp görmeyeceği veya direnci kırıp tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselip yükselmeyeceği hakkında çok fazla yorum yapılıyor. Bloom ise konuyla ilgili açıklamalarında bu hafta 19.050 doların görülmesi halinde 17.000 dolara doğru bir gerileme olabileceğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak 2017’de rallinin tamamen bireysel yatırımcıların tarafından yönlendirildiğini ve 2020’de senaryonun çok farklı olduğunu belirtmekte fayda var.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’sundan Önemli DeFi Açıklaması!

Sonraki Haber

Popüler Token 1 Saatte 4.000 Dolar Birden Arttı!

İlgili Haberler