SushiSwap Çılgınlığı Sürüyor: Balinalar SUSHI Fiyatını Rekora Götürüyor

Metin Alaca

Türkiye’deki kripto para sektörünün diline düşen SushiSwap, şimdi ise çok farklı bir durumda. Binance tarafından listelenen ve 14 dolara kadar çıkan SUSHI, daha sonra 1 doların altına inmesi ile dolandırıcılık olarak anıldı. Birçok Türk yatırımcının aldığı SUSHI’nin bu düşüşüne katkı sağlayan ise projenin kurucusu Chef Nomi’nin fonları alıp kaçması olmuştu.

SUSHI Rekora Gidiyor

Chef Nomi’nin ortadan kaybolması ancak daha sonra kurucu fonlarını iade etmesi, SUSHI için her şeyi değiştirdi. Projenin başına FTX kripto para borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried geçti ve işler değişti. Uniswap kripto para borsasının en büyük rakiplerinden olan SUSHI, şu sıralar neredeyse her gün yeni bir rekor kırıyor. SUSHI fiyatı 2021 yılının başından beri %170 arttı ve artmaya devam ediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 46. kripto para birimi olan ve birim fiyatı 7 doları geçen SUSHI, balinalarla kaynıyor. Balinaların yüklü alım satımları ile gündeme gelen SUSHI, bu alım baskısı ile yükselmeye devam edebilir. Yine de balinaların yüklü alımlarının bir yerde durup yerini yüklü satışların alacağı unutulmamalı.

sushi

SUSHI/USD Teknik Analizi

SUSHI/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın özellikle 7,28 dolar seviyesine geldikten sonra birkaç kere sert düştüğü ve buranın önemli bir destek olduğu görülüyor. SUSHI fiyatının ise burayı önümüzdeki günlerde kırması ve 9,5 dolar direncine gitmesi bekleniyor.

SUSHI fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 8,30 dolardan işlem görüyor. Gerçekten de teknik analize göre direnç noktasını kıran SUSHI, Binance üzerindeki en yüksek fiyatı sayılmazsa tüm zamanların rekorunu kırmak üzere. SUSHI fiyatının CoinMarketCap üzerindeki rekoru 8,80 dolar ve tüm zamanların rekorunun kırılmasından sonra SUSHI parabolik bir yükseliş yakalayabilir.

SUSHI Yorumları

SUSHI fiyatının 7,30 dolar seviyesinden sert bir düşüş yaşayıp 6 doları test etmesi ise balinaların volatiliteyi ciddi anlamda arttırdığını göstermekte. SUSHI fiyatının tüm zamanların rekorunu kırıp fiyat keşfi aşamasına geçmesi ise birçok şeyi değiştirebilir.

SUSHI’nin yükselişinin yanı sıra rakip merkezsiz kripto para borsası Uniswap’ın UNI‘sinin fiyatında da önemli bir yükseliş yaşanıyor. Bu da aslında genel olarak DeFi sektörünün yaşadığı yükselişten kaynaklı gibi gözüküyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Başarılarına Rağmen Hala BTC’den Şüphe Duyanlar Var

Sonraki Haber

Ethereum’daki (ETH) Rekor Altcoin Rallisini Başlatacak Mı?

İlgili Haberler