SushiSwap, Aptos Blockchain’e Genişliyor

Bitcoin Haber

Merkeziyetsiz kripto para borsası SushiSwap, merkeziyetsiz borsasını Aptos Blockchain’e genişleteceğini duyurdu. SushiSwap’in merkeziyetsiz finans projesi, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olmayan bir blockchain olan Aptos’a ilk kez entegre olacak. Bu genişleme, SushiSwap’in 2. sürüm otomatik piyasa yapıcısının (AMM) da Aptos ağına dahil edilmesini içeriyor.

SushiSwap ekibi, bu entegrasyonun EVM olmayan ilk blockchain olduğunu belirtti. Aptos ile ilk EVM dışı entegrasyon sağlanırken, SushiSwap’in blockchain’ler arası ve çoklu blockchain’lerde öne çıkma hedeflerini ilerletmek için kilit önem taşıdığı belirtildi. SushiSwap, Ethereum (ETH), Fantom (FTM), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), BNB Chain ve diğer blockchain’ler gibi EVM uyumlu blockchain’lerde faaliyet gösteriyor.

Aptos projesi, Layer 1 Blockchain’dir ve sosyal medya devi Facebook’un çatı şirketi Meta’nın eski çalışanları tarafından oluşturulmuştur. Aptos, geliştiricilere Rust tabanlı bir programlama dili olan Move’u kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) oluşturma imkanı sunmaktadır.

Aptos blockchain’inin yerel varlığı APT’dir. Son 24 saatte %2,11 düşüşle 5,16 dolardan işlem görüyor. APT, 30 Ocak 2023’te 19,90 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederken, güncel fiyatlarla rekorunun %74,2 altında fiyatlanıyor. APT’nin tüm zamanların en düşük seviyesi ise 3,09 dolarla 30 Aralık 2022 tarihinde kaydedilmişti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase, Hindistan’daki Hizmetlerini Durdurmayı Planlıyor

Sonraki Haber

FTX, LayerZero Labs’a Karşı 45 Milyon Dolarlık Anlaşmayı İptal İçin Dava Açtı

İlgili Haberler