Stepn ve Atletico de Madrid’den Ses Getirecek Ortaklık!

İlayda Peker

Web3 yaşam tarzı uygulaması Stepn, şirketin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, kripto borsası WhaleFin ve İspanyol futbol kulübü Atlético de Madrid ile ortaklaşa, non fungible token (NFT) koşu ayakkabısı koleksiyonu yayınladığını duyurdu.

Stepn ve Atlético de Madrid

Yapılan açıklamalara göre bu koleksiyon, NFT sahiplerine kulüpten imzalı ürünler ve şahsen maç biletleri kazanma şansı noktasında ekstra fayda sağlayan 1,001 Atletico de Madrid ayakkabısını içerecek.

Bunlara ek olarak NFT’ler ayrıca Solana tabanlı Stepn’in kullanıcıları yürüyüş, koşu veya hareket etmek için oyun içi kripto para birimiyle ödüllendiren “run to earn” oyunuyla da uyumlu şekilde sunuldu.

Move to earn” protokol kategorisinin bir parçası olan bu fikir, geçen yıl Axie Infinity tarafından popüler hale getirilen ve o zamandan beri farklı firmaların da kullandığı activity to earn platformlar üreten başarılı win-win modeline dayanıyor.

Bunlara ek olarak diğer futbol kulüpleri de son zamanlarda blockchain alanına geçiş yapıyor. Önreğin; FC Barcelona’nın dijital içerik ve dağıtım merkezi Barça Studios, kısa süre önce spor ve taraftar etkileşimi blok zinciri Chiliz’e 100 milyon ABD doları tutarında bir yatırım yaptığını duyurdu.

Stepn Nedir?

Solana blockchain’inde yer alan alan bir proje olan STEPN, Web3 yaşam tarzı uygulaması olarak tanımlanıyor. GST ve GMT token ise GameFi ögelerini ve play-to-earn’ü aslında bir yürüyüş uygulaması ile birleştiren STEPN’in kripto para birimleri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar,  yürürken ya da koşarken STEPN’de oyun içi kripto para birimini kazanmak için NFT olarak üretilen spor ayakkabıları satın alıyor.

Öte yandan  milyonlarca kullanıcıyı daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye teşvik ederek fitness uygulamaları piyasasında devrim yaratmayı amaçlayan Stepn,  kullanıcıların gerçekten egzersiz yaptığını kanıtlayan “proof of movement”ı ve GPS’i kullanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fidelity Investments Yöneticisi: “Bitcoin Sudan Ucuz”

Sonraki Haber

Terra Kurucusu Do Kwon Hangi Hatalarını Kabul Etti?

İlgili Haberler