Spark Airdrop’u Ripple (XRP) Fiyat Düşüşünün Önüne Geçebilecek Mi?

Spark Airdrop’u Ripple (XRP) Fiyat Düşüşünün Önüne Geçebilecek Mi?

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) son zamanlarda oldukça iyi bir fiyat performansı sergiledi. Ancak son 24 saatte yaşanan genel piyasa düşüşünden de payına düşeni aldı.

24 Kasım 0,78 dolara kadar yükseldikten sonra düzeltme yapmaya başlayan XRP mevcut düşüşlerle birlikte bugün 0,54 dolara kadar geriledi. Ripple böylece 24 saat içinde yüzde 9’un üzerinde düşüş yaşamış oldu.

XRP Fiyatını Ne Yükseltti?

Ripple 2018 yılında zirve seviyeyi gördükten sonra bir ayı piyasasına girdi ve 3 yıl gibi uzun bir süre piyasada zaman zaman ralli yaşansa da herhangi bir yükseliş eğilimi göstermedi. Bu sebeple son zamanlarda yaşanan yükseliş hareketi oldukça önemliydi.

Kripto para piyasasında yaşanan yükselişlerle birlikte artış grafiği çizmeye başlayan XRP, Spark airdrop haberinin ardından kendi rallisini başlattı ve çok kısa sürede fiyat 0,28 dolar bandından 0,78 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla XRP’de yaşanan düşüşleri göz ardı ederek bekleyen yatırımcılar yüzde 200 gibi bir kar elde etmiş oldu.

Bununla birlikte aslında XRP‘nin yaşanan mevcut düşüşten daha fazla etkilenmesi bekleniyordu. Ancak görünüşe göre Spark airdrop’unu kaçırmak istemeyen yatırımcılar fiyatı desteklemeye devam ediyor. Ayrıca airdrop’a yalnızca 3 gün kalmış olması da önümüzdeki hafta ile ilgili beklentileri artırıyor.

Spark Airdrop’u

Flare Network, XRP ledger’dan yararlanıyor ancak Ripple tarafından oluşturulan protokolde DeFi uygulamalarını çalıştırmak için Ethereum akıllı sözleşmelerini de kullanıyor.

Spark token’larını talep etmenin en kolay yolu, XRP’yi Flare Network airdrop’unu destekleyen herhangi bir kripto para birimi borsasında saklamak. Bu borsalar arasında Binance, Bithumb, Bitfinex, eToro, Crypto.com, FTX, Huobi, Kraken, OKEX, KuCoin ve Coinbase bulunuyor.

Bununla birlikte, desteklenen borsaların herhangi biri aracılığıyla airdrop’a katılmak isteyen herkesin ilgili ayrıntılara çok dikkat etmesi gerektiğini belirtmek gerekiyor. Örneğin Coinbase, kullanıcılara belirtilmemiş bir “sonraki tarihe” kadar herhangi bir Spark token vermeyi planlamıyor ve herkese token’ların ilk önce yasal incelemeye tabi olduğunu hatırlatıyor.

XRP Fiyatı

Ripple fiyatı şu anda her ne kadar bir düşüş grafiği çiziyor olsa da Spark airdrop’un XRP fiyatını desteklediği düşünülüyor. Bu sebeple analistler yakın vadede XRP’de çok büyük bir çöküş olmasını beklemiyor.

Ancak bu noktada XRP fiyatının Bitcoin fiyat hareketleri ile yakından ilgili olduğunu ve BTC’de bir süre daha düzeltme beklendiğini hatırlatmakta da fayda var.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.