Söylentiler Panik Yarattı: Binance CEO’su FUD Olduğunu Söyledi

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto borsasının genel müdürü, Interpol’ün “kırmızı bülten” listesinde olduğuna dair asılsız söylentilerin ortasında yeni korku, belirsizlik ve şüphenin (FUD) yayılmasına karşı koyuyor.

CZ: Görüntü Photoshop

Twitter’da dolaşan ve üzerinde oynanmış olduğu anlaşılan bir görsel, Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun (CZ) Interpol’ün kırmızı bülten web sayfasında yer alan bir fotoğrafını gösteriyor ve kripto devinin ciddi yasal sorunlarla karşı karşıya olduğunu öne sürüyor.

Kırmızı bülten, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerine “iade, teslim veya benzeri bir yasal işlem bekleyen bir kişinin yerini tespit etme ve geçici olarak tutuklama” talebidir. CZ’ye göre görüntü photosholanmış.

Interpol’ün CZ’nin nerede olduğunu araştırdığına dair söylentiler, kripto fenomeni Cobie’nin şifreli bir mesaj içeren SHA256 hash’ini tweetlemesiyle başladı:

CZ için Interpol Kırmızı Bülteni.

Söylentiler Panik Yarattı

Cobie’nin kendisi de mesajın sadece olası olmayan bir tahmin ve söylenti olduğunu ve kimsenin okuyamaması gerektiğini söylüyor:

Geçen yıl sırrı açığa çıkmadan söylentilerin SHA256 hash‘ini 20’den fazla kez yayınladım – bir hash taahhüt şemasının amacı, sır açığa çıkana kadar kimsenin bunları okuyamaması gerektiğidir… Bu bir ‘tahmin’ ve söylenti. Interpol’de gerçek bir sızıntı olmadan içeriden bilgi olması kesinlikle mümkün değil ki bu da pek olası görünmüyor.

Bu arada CZ, kripto piyasası katılımcılarını doğrulanmamış söylentileri ve spekülasyonları görmezden gelmeye çağırıyor.

FUD ya da photoshoplu görseller üzerinden panikle satış yaparsanız, zengin olmanız pek olası değil. FUD kaynaklarını engelleyin.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC, ETH ve DOGE: Kripto Paralarda Son Durum

Sonraki Haber

ETH Staking Yükseliyor: Bu Ne Anlama Geliyor? 

İlgili Haberler