Sosyal Medya ve Kripto Para Birleşimi: Web3 Teknolojisi ile Yeni Hype Dönemi

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, son dönemlerde Web3 ekosistemlerinde yeni bir hype dönemi yaşarken, sosyal medyanın Web3 teknolojisi ile birlikte tasarlanmış hali olan SocialFi ile tanıştı. SocialFi platformlarına Web3 cüzdanları ile kayıt olan kullanıcılar, paylaşımlar yaparak ciddi komisyon geliri elde edebiliyor. 2022 yazında hayatımıza dahil olan Lens Protocol, bu alanda büyük bir adım attı ve kullanıcılara ücretsiz profil mint hakkı kazandırdı. Ancak, protokoldeki işlemlerin sürekli cüzdan onayı istemesi ve airdrop ihtimalinin ortadan kalkması, hype’ın son bulmasına neden oldu.

Lens Protocol’e göre çok daha popüler olan Friend Tech, Base ağı lansmanı sonrasında piyasaya sürüldü. Friend Tech, sosyal medya platformuna mobil cihazlar üzerinden erişim ve işlemlerde cüzdan onayı gerektirmemesi gibi özelliklerle büyük beğeni topladı. Protokolde Twitter profillerinin alınıp satılması, popüler profillerin komisyon geliri elde etmesini sağlarken, kullanıcıların hisse ticareti yapması yeni bir piyasa alanının oluşmasına neden oldu.

Base ağının popülerleşmesi, Friend Tech sayesinde gerçekleşti ve protokolün %20 komisyon ile kullanıcılarını memnun etmesi, toplam kilitli değerin 32 milyon dolara ulaşmasını sağladı. Fakat airdrop için geç kalınması veya farklı blockchain ağlarında yeni SocialFi platformlarının piyasaya sürülmesi, hype’ın bitmesine veya protokollerin zarar etmesine neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Binance Belçika’da Faaliyetlerini Yeniden Başlatıyor”

Sonraki Haber

Ethereum ve Radix Yıl Sonu Yükselişi İçin Hazır: Analist Öngörüsü

İlgili Haberler