Son Zamanların En Çok Kazandıran Altcoin’inde Düşüş Başladı!

Son Zamanların En Çok Kazandıran Altcoin’inde Düşüş Başladı!

Chainlink (LINK) son zamanlarda altcoin’ler içinde ne çok kazandıran token’lardan biri oldu. Ancak son günlerde bazı zayıflık belirtileri gösteriyor ve yatırımcılar da bunun farkında gibi görünüyor.

LINK, 8.60 doların üzerine çıktıktan sonra kripto para birimi daha güçlü bir ivme serileyemedi ve fiyat 7.00 dolarlık bölgeye gerieldi. Analistlere göre şu anda bu bölge bir deste seviyesi olarak hareket ediyor ve dolayısıyla eğer bu destek aşağı yönlü bir kırılma yaşarsa büyük bir düşüş trendi başlayabilir.

Chainlink ve Diğer Altcoin’ler

Piyasanın son zamanlardaki durumunu değerlendirdiğimiz bunun bir “sıfır toplamlı oyun” olduğunu dile getirebiliriz. Son zamanlarda Bitcoin stabil bir şekilde hareketini devam ettirirken altcoin’lerin özellikle bazılarının güçlü performanslar sergilediklerini gördük. Bununla birlikte dün Bitcoin uzun zamandır mücadele verdiği 9.300 dolarlık sınırı kırdı ve 9.400 dolar bandına yükseldi. Bu hamle ile birlikte altcoin’lerde bazı düşüşler yaşandığını ifade edebiliriz.

Öte yandan 2019 ve 2020 boyunca en iyi performans gösteren altcoin’lerden biri olan Chainlink, geçen hafta 8.60 dolara kadar yükseldi. Ancak bu seviyeden düşüşe geçen ve 7.00 dolar bandına gerileyen LINK, yatırımcılardan bir destek bekliyor gibi görünüyor.

Analistlere göre Chainlink‘te eğer beklenen destek gelmezse ve düşüş başlarsa kayıplar büyük olabilir. 7.15 dolar ile 7.35 dolar arasındaki destek bölgesinin önemli olduğunu ifade analistler, bu seviyenin korunması halinde dip fiyat olarak işlem görebileceğini ve artışın güçlü bir şekilde devam edebileceğini de dile getiriyor.

LINK Neden Düştü?

Aslında çok büyük kazançların ardından varlıkların düzeltme hareketleri sergilemesi çok anormal adımlar değil. Ancak Chainlink’in CoinMarketCap’de DeFi alanında ilk sıraya yerleşmesi ve bunun piyasada büyük tartışmalara yol açması düşüşü tetiklemiş olabilir.

Eğer sebep sadece buysa ve yatırımcı desteği bu noktada devreye girerse panik yapmaya gerek kalmadan LINK fiyatı yeniden yükselişe geçebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.