Son Rallinin Ardından Piyasada Karışık Sinyaller Alınıyor

Son Rallinin Ardından Piyasada Karışık Sinyaller Alınıyor

Bitcoin (BTC) son iki gün içinde volatiliteli bir grafik çizdi ve önce 7.800 dolardan 9.500 dolara çıkan fiyat, sonrasında 9.500 dolardan 8.400 dolara kadar geri çekildi. Bunun yanında ortaya çıkan verilere göre yatırımcılar bu fiyat hareketlerine hazırlıksız yakalandı ve BitMEX’te 100 milyon dolara yakın short pozisyon 7.800 dolardan piyasadan çıkış yaptı.

Analistler ise bundan sonra ne olacağı ile ilgili yorumlar yapıyor ve bizi ayı piyasası mı boğa piyasası mı bekliyor sorusunu yanıtlamaya çalışıyor.

Geri Çekilme Sinyalleri

Bir kripto para yatırımcısı olan “moe_momentum’un” açıklamalarına göre, Bitcoin‘in günlük grafiği yakın zamanda “ciddi” bir düşüş yaşancağının sinyallerini veriyor. Açıklamalara göre Doji mum grafiği 7.000’lerden 9.000’lere uzanan koşunun ardından ayı piyasası yaşanacağına işaret ediyor. Bununla birlikte Doji mumları piyasada “kararsızlığın işareti” olarak nitelendiriliyor.

Yapılan açıklamalarda, lider kripto para biriminin yaklaşık iki haftadır olumlu performans sergilediği ve bu sebeple kararsızlığın Bitcoin’i bir geri çekilmeye sürükleyeceği ifade ediliyor.

Bununla birlikte “moe_momentum” Şubat ayında Bitcoin’i 10.000 doların üzerine taşıyan gösterge olan Tom Demark Sequential’ın 9.000 doların üzerinin görüleceğinin sinyallerini verdiğini de ifade ediyor. Dolayısıyla yatırımcılarla beraber teknik göstergelerin de kafası karışmış gibi görünüyor…

Boğa Piyasası

Her ne kadar analistin tasvir ettiği gibi 7.000 dolara kısa vadeli bir geri çekilme tüm piyasa tarafından beklense de birçok isim orta vadeli görünümün yavaş yavaş yükselişe geçtiğine inanıyor.

Piyasanın önemli analistlerinden Alex Krüger, her ne kadar yükseliş momentumunun kesilmesi ile bir üşüş hissiyatının hakim olduğunu kabul etse de Bitcoin’in son birkaç günde çizdiği grafiklerin ciddi boğa sinyalleri verdiğini dile getiriyor.

Bunalrın yanında Bitcoinist’in haberine göre, Google’da yapılan “Bitcoin halving” aramalarının hiç olmadığı kadar yüksek seviyelerde olduğu ortaya çıktı. Bitcoin yarılanması enflasyon oranlarını geri dönüşü olmayan bir şekilde %50 azaltacak.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.