Düzeltmenin Ardından Bitcoin Nereye Gidecek?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin dün başladığı fiyat artış hareketini bugün de devam ettirdi ve fiyatını 7.800 dolardan 9.460 dolara kadar yükseltti. Bu büyük fiyat artışının ardından bir düşüşe geçen ve düzeltme hareketi gerçekleştiren Bitcoin (BTC) fiyatı nereye gidecek?

Düzeltme Hareketi

Bitcoin fiyatı 9.460 dolara ulaştıktan sonra 8.600 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Ancak bu noktada düşüş devam etmedi ve fiyat yeniden toparlanmaya başladı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC 8.843 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bu düşüşün ardından ise şu anda tüm piyasa fiyatı nereye doğru devam edeceğini merak ediyor.

Analistlere göre şu anda piyasada azalan trend çizgisi verilen bir grafik görülüyor. Bu gösterge 2017 Aralık’ta BTC’nin 20.000 doların üzerinde kapanmasını, Ağustos 2019’da boğa koşusunun sonlanmasını ve Şubat 2020’de BTC’nin 10.500 doların üzerine doğru hareket etmesini engellemişti.

Analistler bugün de düzeltme hareketinde aynı görüntünün yaşandığını ve Bitcoin’in bu sebeple bir düşüş yaşadığını ifade ediyor.

Dolayısıyla Bitcoin’in yarılanma da yaklaşırken artık bu trend çizgisini kırması ve boğa koşusu başlatması bekleniyor. Ancak yine de BTC’nin bu trendi kıramayıp daha derin bir düzeltmeye gitme ihtimali de göz ardı edilmemeli.

Salgın ve Yarılanma İkilemi

Aslında salgın olmasaydı ve insanlar ekonomik yönden çeşitli tedirginlikler yaşamamış olsalardı muhtemelen şu anda Bitcoin’in düşüş ihtimalinden çok yükseliş trendlerini konuşuyor olacaktık. Ancak salgın ile beraber yatırımcılar ellerindeki paraları nakde çevirmek isteyince ve ekonomilerini koruyarak nakit ile riski en aza indirmeyi tercih edince elindeki tüm varlıkları Mart ayın sattılar. Bu da tüm piyasalarda büyük bir düşüşe yol açtı.

Yarılanmaya yaklaşık 2 hafta gibi bir süre kalmışken Bitcoin fiyatı hızlı bir toparlanma ile bugünkü gibi artış grafiği çizmeye başlayabilir.

Ama yine bir korku ve panik ile insanlar nakde dönmeye başlarsa hızlı bir düşüş de yaşanabilir. Dolayısıyla önceki yarılanma dönemlerinde olduğu gibi BTC’nin rekor kırıp kırmayacağını bize zaman gösterecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin, Önde Gelen Diğer Bütün Varlıkları Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Novogrtaz: “Bitcoin Hala Güvenli Liman”

İlgili Haberler