Son Düşüş Sonrasında Bitcoin ve Ethereum Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Dün Evergrande’nin iflas açıkladığı haberlerinden sonra tüm kripto para piyasasında dik bir düşüş yaşandı. Lider kripto para birimi Bitcoin 62.950 dolara kadar gerilerken, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum da 4.470 dolar bandında kadar geriledi.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin dün 69.000 dolar ile yeni bir rekor kırdıktan sonra Evergrande olayı ile birlikte sert bir düzeltme yaptı. Bugün BTC 65.000 dolar üzerindeki yerini yeniden kazandı. Analistler ise böyle bir düzeltmeyi zaten beklediklerini ama Evergrande’nin işleri hızlandırdığını ifade ediyorlar. Dolayısıyla şu anda BTC’de ve dolayısıyla kripto paralarda yönün yukarı olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak Bitcoin’in bir süre yatay seyretmesi altcoin’ler için bir fırsat yaratabilir. BTC düzeltmesi ile birlikte altcoin’lere fon akışı olabilir ve küçük bir ralli yaşanabilir. Ancak sonrasında Bitcoin’in yeniden atak yapacağı, ilk yönün 72.000 dolar olacağı ve sonrasında 2021 bitmeden altı haneli rakamlara doğru artışın devam edeceği düşünülüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı, her zaman olduğu gibi dün de BTC’yi takip etti ve dik bir düşüş yaşadı. Saatlik grafiklerde 6 kırmızı mum yakan ETH, daha sonra Bitcoin ile brilikte toparlanmaya başladı ve 4.700 dolarlık önemli seviye üzerine yükselmeyi başardı.

Eğer Bitcoin bir süre konsolide olursa ETH fiyatında sert yukarı yönlü hamleler görülebilir. Bu noktada ETH fiyatında ilk hedefin 5.000 dolar olması bekleniyor. Analistler altcoin rallisi bitmeden önce ETH’nin 8.000 dolara ve hatta 10.000 dolara kadar yükselebileceğini düşünüyor.

Ancak yatırımcılar, kripto para piyasasının oldukça volatil olduğunu ve dün akşam yaşandığı gibi anlık düşüşlerin yaşanabileceğini unutmadan pozisyonlarını almalı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Twitter, Kripto Paralar ve Blok Zinciri Teknolojisi İle İlgili Bir Ekip Kuruyor

Sonraki Haber

Bitcoin ETF’leri Gerçekten Tercih Ediliyor: Bunun Sebebi Ne?

İlgili Haberler