Ethereum Fiyatı Artışa Devam Edecek Mi: İşte 7 Sebep!

İlayda Peker

Analistlerin büyük bir çoğunluğu Bitcoin’de olduğu gibi Ethereum’da da yıl sonuna kadar artışların devam edeceğini ifade ediyor. Macro Hive CEO’su ve Deutsche Bank ve Nomura’da eski küresel araştırma başkanı olan Bilal Hafeez yaptığı son açıklamalarda bu beklentilerin 7 sebebine değindi.

Ethereum’da Neden Artış Bekleniyor?

Hafeez’in açıklamalarına göre ETH’da artışın devam etmesi yönündeki tahminlerin arkasındaki ilk sebep, kurumsal talebin sürekli artıyor olması ve olumlu haberlerin art arda geliyor olması. ETH’ın özellikle ETH 2.0 ile ilgili gelişmeleri ve kurumların Ethereum ile ilgili yaptığı açıklamaların ETH fiyatını daha üst seviyeler taşıması bekleniyor.

İkinci olarak CEO, likidite talebine ve borsa faaliyetlerine değiniyor. Elde edilen son verilere göre borsalarda cüzdanlara çekilen ETH miktarı her geçen gün artıyor ve bu da yatırımcıların yükseliş beklediklerini gösteriyor. Ayrıca ETH’lerin cüzdanlara çekiliyor olması piyasada oluşacak bir satış baskısını da azaltıyor.

Bunlara ek olarak Hafeez, vadeli işlemlerdeki açık pozisyonların da arttığını ve bununda bir yükseliş sinyali olduğunu ifade ediyor. Ayrıca orta vadeli yatırım stratejisi benimseyen HODL’ların da baskın bir şekilde piyasaya hakim olduğunu dile getiren popüler isim, bunun da orta vadeli yükseliş beklentisi anlamına geldiğini söylüyor.

Karlar, Madencilik ve DeFi

Hafeez, Ethereum’da yükseliş beklentilerinin arkasındaki son üç etkeni şu şekilde sıralıyor: Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen karlar artıyor, hash oranları artıyor ve madenci geliri Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor ve merkezi olmayan finansta (DeFi) Ethereum rolü günden güne önem kazanıyor.

Bu yedi etkene bakıldığında ETH’nin 5.000 dolarlık ilk hedefe ulaşması kaçınılmaz görünüyor. ETH şu anda 4.700 dolarlık seviyenin üzerinde işlem görüyor ve 5.000 dolar çok da uzak değil.

Ancak ETH’deki fiyat artışının devam edebilmesi için piyasadaki olumlu hissiyatın devam etmesinin gerektiğini ve sayılan 7 etkendeki bir değişiklik olmaması gerektiğinin de unutulmaması gerekiyor.Total
52
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Apple CEO’su Tim Cook, Kripto Para Yatırımının Olduğunu Açıkladı

Sonraki Haber

Dogecoin Destekçisi Elon Musk’ın Serveti, DOGE’nin Piyasa Değeri Kadar Eridi!

İlgili Haberler