Son 1 Haftada Bu 8 Kripto Para Gözle Görülür Bir Şekilde Düştü!

İlayda Peker

Kripto para birimleri şu an için her ne kadar bir boğa piyasasında olsa da yaşadıkları yükselişlerin ardından değer kaybeden kripto para birimleri de bulunuyor. Son 1 hafta içinde ise Klaytn (KLAY), Ankr (ANKR) ve Maker (MKR) başta olmak üzere 8 kripto paranın gözle görülür düşüş yaşadıkları ifade edilebilir.

Klaytn ve Ankr

KLAY, sadece 44 günde %500 artış yaşadı. Ancak KLAY son bir haftada %25’in üzerinde değer kaybetti. KLAY 2 Nisan’da tüm zamanların en yüksek fiyatı 4,35 dolara ulaştıktan sonra düşüşe geçti. Son bir haftada %27 değer kaybeden Klaytn’ın 3,16 dolar seviyelerine kadar gerilediği görülüyor.

Analistlere göre ise KLAY şu an için düz bir çizgide ilerliyor ve yeni artış sinyalleri alınıyor. Eğer destek seviyeleri korunursa Klaytn’ın yeni bir tüm zamanlar rekoruna doğru artışa geçebileceği ifade ediliyor.

Klaytn’ın yanı sıra ANKR’de de gözle görülür bir geri çekilme yaşandı. Şubat ve Mart aylarında hızlı bir yükseliş yaşayan Ankr, 28 Mart’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0.216 dolar ile zirveye ulaştı.

Sonrasında bir düşüş grafiği çizen ANKR’nin 5 Nisan’da 0,11 dolara kadar gerilediği görülüyor. Sonrasında ANKR toparladı ve yeni bir yükseliş grafiği çizmeye başladı. Bu düşüşlere rağmen analistler ANKR’nin orta/uzun vadede yükseliş eğilimini devam ettirebileceğini düşünüyor.

Maker, BTMX ve Theta Fuel

MKR 20 Şubat’tan beri aşağı doğru hareket ediyor. Ancak bugün piyasadaki genel hava ile birlikte yükselişe geçen MKR, 1.900 ile 2.500 dolar bandındaki hareketini sürdürüyor. Bu noktada 2 Nisan’da 2.593 doları gören MKR’nin 1 hafta içinde 2.000 dolar bandında kadar gerilediğini hatırlatmak gerekiyor.

Öte yandan BTMX, Mart ayında %400’den fazla arttı ve 27 Mart’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı 3,27 dolara ulaştı. Ancak hızlı yükselişi hızlı bir düşüş takip etti ve yaklaşık olarak %60’lık düşüş yaşandı.

TFUEL ise 0,568 dolara ulaştığı 24 Mart’tan bu yana düşüş gösteriyor. Theta Fuel’in şimdilik bir yatay çizgide ilerlediği ve 0,47 dolar ile 0,33 dolar bandında hareket ettiği görülüyor.

Filecoin, Terra ve ICON

FIL 1 Nisan’dan beri aşağı doğru hareket ediyor. Bugün bir yükseliş grafiği çizse de Filecoin 238 dolarlık zirve fiyatının oldukça altında işlem görmeye devam ediyor.

Terra (LUNA) 21 Mart’ta 22.40 dolara ulaştığından beri düşüş gösteriyor. Ancak analistlere göre LUNA’daki düşüş kripto para biriminin güç toplamasını sağladı ve bu sebeple Terra yeni bir yükseliş grafiği çizmeye başlayabilir.

Son olarak son 1 hafta içinde ICON’un (ICX) düştüğü ifade ediliyor. ICX, 3.20 dolara ulaştığı 31 Mart’tan bu yana aşağı doğru hareket ediyor. Ancak 2,40 dolarlık öneli destek seviyesi fiyatın daha fazla düşmesini engelledi.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: HSBC, MicroStrategy Hisselerinin İşlemlerini Yasakladı, Sebep İse Bitcoin (BTC)!

Sonraki Haber

Coingate XRP Hamlesinde Geri Adım Attı: XRP, Yeniden Listelenecek

İlgili Haberler