Solana’nın Yükselişi ve Fiyat Analizi

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta ve bu hafta başında gerçekleşen kripto para yükselişlerine Solana (SOL) da eşlik etti. Tanınmış kripto analisti Altcoin Sherpa, 22 Ekim’de SOL’un üstel hareketli ortalamasının (EMA) bir sıkıntı oluşturmadığını ifade etti. Analiste göre, SOL’un EMA’sı 27 doların üzerinde kaldığı sürece, 37 dolar bir sonraki fiyat hedefi olabilir. Ancak, yatırımcıları dikkatli olmaya çağırıyor. Bunun nedeni, FTX’in kripto paraların tasfiye sürecinde yasal onay almış olması.

2022 yılında iflas eden bir kripto borsası borçlarını ödemek için toplamda 3.4 milyar dolarlık kripto varlığını satmak için mahkeme izni aldı. Bu durum, büyük bir satışın tetiklenmesi ve Solana’nın fiyatının düşme ihtimali nedeniyle yatırımcıları tedirgin etti. Ancak, mahkeme toplu satışa izin vermedi, haftalık olarak yalnızca 100 milyon dolar değerinde kripto para satılabilir.

Yazı saati itibariyle Solana’nın fiyatı 29,71 dolar seviyesindeydi ve son 24 saatteki fiyat yükselişi %2.48 oldu. Haftalık fiyat incelemesine göre, SOL fiyatı %27,48 arttı. Son 30 günlük fiyat incelemesinde ise SOL fiyatı %51,25 arttı.

Yatırımcıların tedirginliği devam etse de, Solana yılın başından bu yana %197,77 oranında değer artışı gösterdi ve 2023’te en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Ancak yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları nedeniyle risk taşıdığını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitget Kripto Para Borsası, MPC Teknolojisini Kullanarak Yeni Bir Güvenlik Sistemi Geliştirdi

Sonraki Haber

Bitcoin 31.300 Dolarlık Direnci Test Ediyor: ETF Onayı Beklentisi Yükseliyor

İlgili Haberler