ETH Fiyatı: Ethereum’da Bu Seviyeler Yönü Belirleyecek

ETH Fiyatı: Ethereum’da Bu Seviyeler Yönü Belirleyecek

Piyasanın en çok konuşulan kripto para birimlerinden Ethereum (ETH) bugün erken saatlerde bir artış yaşadı ve satış baskısıyla karşılaşmadan önce 396 dolara kadar yükseldi. ETH’daki bu hamle lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) görülen ve BTC’nin 11.600 dolara yükselip ardından 11.300 dolar bandına geri çekilmesi ile sonuçlanan hareketin hemen ardından geldi.

Analistlere göre ise ETH, önemli bir direnç seviyesinin hemen altında ve temel desteğin üzerinde işlem gördüğü için bir “tamam ya da devam” noktasında bulunuyor. Analistler, bu iki seviyeden hangisi önce kırılırsa kısa vadeli hareketler hakkında o kadar net bilgiye sahip olunacağını ifade ediyorlar.

Ethereum Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum bir kaç gündür işlem gördüğü seviye olan 387 dolar bandında işlem görüyor. Bununla birlikte alıcıların bu sabah erken saatlerde karşılaştıkları reddetmenin ardından daha büyük düşüşler yaşanmaması için deyim yerindeyse savaş verdiğini belirtmekte de fayda var.

Bunların yanında Ethereum’un Bitcoin’deki yükseliş ve düşüşle birlikte hareket etmesiyle birlikte oluşan fiyat volatilitesi analistlere göre geri çekilmenin devam edeceğinin sinyallerini veriyor olabilir. Ayrıca Ethereum ve Bitcoin birlikte hareket ettikleri için, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin fiyat hareketi, BTC’nin 11.300 dolarlık seviyede tutunup tutunamayacağına bağlı olacak.

ETH’da Kritik Seviyeler

Piyasanın tanınmış analistlerinden “Cactus”, 378 dolar ve 390 dolarının yakın vadede ETH’da izlenecek çok önemli seviyeler olduğunu açıkladı. Analistin açıklamalarına göre eğer 390 dolar kırılırsa bir ralli başlayacak. Ancak 378 doların altı görülürse 365 dolara doğru bir düşüş başlayacak.

Dolayısıyla ETH grafiklerini değerlendiren analistlere göre önümüzdeki birkaç günlük hareket ETH’un kısa ve orta vadeli fiyatı hakkında önemli bilgiler verecek.

Bunlara ek olarak analistler XRP‘nin de bir “tamam mı, devam mı” noktasında yer aldığını ve önümüzdeki günlerdeki hareketlerin Ripple geleceği ile ilgili önemli ipuçları vereceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.