Solana’nın Yükselişi Analistleri İkiye Ayırdı: Kimi Düşüş Bekliyor, Kimi Yükseliş

Bitcoin Haber

Altcoin uzmanı Altcoin Sherpa, Solana’nın (SOL) düşüş trendinde olduğunu ve sert bir düşüş olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Analist, Solana’nın 19,50 dolar civarında önemli bir dirençle karşı karşıya olduğunu belirtti. Temmuz ayında 32,30 dolarlık yılın en yüksek seviyesini gören Solana’nın, bu süre zarfında aşağı yönlü bir trend izlediğini ifade etti.

Analist, Solana’nın mevcut yükselişi konusunda temkinli olunması gerektiğini, son birkaç haftadaki rallilerin hep düşen tepe oluşumlarıyla sonuçlandığını belirtti. Ancak SOL’un 20 doların altında biriktirilmesinin kötü olmayacağını sözlerine ekledi. Solana, yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 0,06 yükselişle 19,04 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin Sherpa, Solana’nın son yükselişini düşüşün takip etmesi durumunda 14 dolar seviyesinin destek görevi görebileceğini belirtti. Analist, SOL’un 14 doların üzerinde kalma ihtimalinin, iflas eden kripto para borsası FTX’in 1.16 milyar dolarlık devasa Solana rezervini nasıl tasfiye edeceğine bağlı olduğunu ifade etti. Ancak bunun bir dip oluşturması için biraz zaman gerekebileceğini de ekledi.

Öte yandan, kripto para sektöründe tanınan isimlerden Chris Burniske, FTX’in büyük Solana rezervi hakkında farklı bir görüş belirtti. Burniske, iflas eden kripto para borsasının SOL rezervinin yalnızca küçük bir kısmının likit olduğunu ve bu durumun FTX’in SOL varlıklarının yalnızca yüzde 13’ünü oluşturduğunu söyledi.

Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı olan Burniske, FTX’in ortaya çıkan satış baskısına rağmen SOL’de uzun vadede yükseliş beklediğini belirtti. Burniske’ye göre, FTX yüksek miktarda ETH ve BTC tutuyor ve her parasal genişlemede yeni ATH’ler (tüm zamanların en yüksek seviyeleri) görüyor. Bu durum, insanların, kurumların ve paraların hep kusurlu olduğu, ancak çoğumuzun yeni ATH’lere ulaşmaya devam ettiği anlamına geliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Belirsizlik Son Bulacak Mı? – Kapsamlı Fiyat Analizi

Sonraki Haber

Binance, Sistem Performansını İyileştirmek İçin Hizmetlerini Geçici Olarak Durduruyor

İlgili Haberler