Solana’nın NFT Alanındaki Büyümesi SOL’un Fiyat Grafiğine Yansıyacak mı?  

Bitcoin Haber

Solana‘nın (SOL) NFT ekosistemi, son verilerin de gösterdiği gibi, son yedi gün içinde büyük bir büyümeye tanık oldu. CRYPTOSLAM’a göre, Solana NFT’lerinin alıcı ve satıcılarının sayısı geçen hafta %100’den fazla arttı. 

Sadece bu da değil, toplam işlem sayısı da bir miktar arttı. Bununla birlikte, blok zincirinin NFT satış hacmi geçen hafta düştü. 

SOL ve NFT’ler 

İlginç bir şekilde, genel kripto piyasası hafifçe yükselişe geçerken, SOL’un fiyat grafiği de yeşile döndü. Solana’nın NFT alanındaki başarılarının SOL’un fiyatı üzerinde daha fazla etkisi olacak mı?  

Solana Daily 16 Mayıs tarihinde, Solana’nın NFT alanının kaydettiği büyümeye önemli ölçüde katkıda bulunan NFT koleksiyonlarını vurgulayan bir tweet yayınladı. 

Son tweet’e göre, MadLads son yedi gün içinde Solana’da en çok işlem gören NFT koleksiyonları listesinde ilk sırada yer aldı. 

MadLads’in 87.000’in üzerinde işlem hacmi kaydetmesi cesaret vericiydi.  The Box ve Famous Fox Federation listede sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.  

NFT Metrikleri Eşit Seviyede 

Dune’un verileri, Solana NFT pazarlarındaki günlük aktif adres sayısının sabit kaldığına işaret etti. Bu iyimser bir durumdu çünkü daha fazla kullanıcının blok zincirine bağlı kaldığını gösteriyordu. Ayrıca, program başına işlemler de nispeten yüksek kalmıştır. 

Santiment’e göre, blok zincirinin toplam NFT ticaret sayısı geçen hafta önemli ölçüde arttı. Blok zincirinin USD cinsinden toplam işlem hacmi de aynı eğilimi izledi ve yedi gün boyunca artış kaydetti. 

Piyasa duyarlılığındaki değişim sayesinde, SOL da dahil olmak üzere çoğu kripto, grafiklerini yeşile çevirmeyi başardı. 

CoinMarketCap’in verileri SOL’un fiyatının son 24 saatte %0,5 oranında arttığını ortaya koydu. Basın zamanında, 8,2 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle 20,96 dolardan işlem görüyordu. 

SOL‘un vadeli işlemler piyasasındaki talebi de yeşil Binance fonlama oranından anlaşılacağı üzere yüksekti. Ancak, sosyal baskınlığı düştüğü için popülerliği son zamanlarda azalmış gibi görünüyordu. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CEO’su SEC Davasındaki Önemli Kilometre Taşını Kutladı 

Sonraki Haber

Bitcoin Lightning Network Geliştiricisi Taproot Assets Yükseltmesini Duyurdu 

İlgili Haberler