Solana (SOL) Yeni İşbirliğine Rağmen Düşüş Kaydetti: Neler Oluyor? 

Bitcoin Haber

Solana‘nın (SOL) aylar boyunca yaşadığı çok sayıda kesinti nedeniyle aldığı olumsuz basına rağmen, ağ teknolojisine yeni eklemeler yapmaya devam etti. 

Solana, 30 Nisan’da attığı bir tweet’te, Helium (HNT) ile işbirliği içinde telefonlarını 4 Mayıs’ta piyasaya süreceklerini belirtti. Ancak, bu yeni ürünün lansmanının yaklaşmasına rağmen, Solana sosyal medya cephesinde fazla ilgi çekemedi. 

SOL Yorumları 

LunarCrush’ın verilerine göre, Solana‘nın sosyal etkileşim sayısı geçen hafta %9 oranında düştü. Solana’dan bahsedilme sayısı da aynı dönemde %4,1 oranında azaldı. 

Santiment tarafından sağlanan veriler, Solana için ağırlıklı duyarlılığın olumsuz olduğunu gösterdi. Bu da çoğu kripto kullanıcısının Solana’ya bakış açısının kötümser olduğu anlamına geliyordu. 

Dahası, geçtiğimiz birkaç gün SOL’un fiyatında önemli bir düşüş görüldü. CoinMarketCap’e göre, Solana’nın işlem değeri son 24 saatte %4,74’lük bir düşüşle 22,21 $ olarak gerçekleşti. Fiyatlardaki düşüşle birlikte SOL tokeninin toplam hacmi de 1,19 milyardan 498,04 milyona geriledi. 

Bununla birlikte, azalan duyarlılığa ve fiyatlara rağmen, stakerlar Solana’ya destek göstermeye devam etti. Staking Rewards tarafından sağlanan verilere göre, Solana ağına katılan staker sayısı bir önceki hafta %4,67’lik bir artışa tanık oldu. 

Şu an itibariyle Solana stake eden adreslerin sayısı 619.623’e ulaştı. 

NFT’lerde Son Durum 

Solana’nın NFT piyasasıyla ilgili olarak, bu alanda Solana için hem olumlu hem de olumsuz olaylar yaşandı. 

Blue Chip Solana NFT’lerinin son 90 gün içinde büyük miktarda ilgi gördüğü, hacimlerin yükselmeye başladığı ve bunlara olan ilginin önemli ölçüde arttığı gözlemlendi. 

Blue Chip Solana NFT’leri nispeten iyi durumda olsa da, Solana’nın NFT pazarının genel durumu için aynı şey söylenemez. Solanafloor’un verilerine göre, Solana NFT’lerinin toplam hacmi azaldı ve ortalama taban fiyatı da darbe aldı. 

Bu durum, Solana piyasasında sadece büyük projelerin ilgi gördüğünü, diğer küçük projelerde ise herhangi bir büyüme yaşanmadığını gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Fiyatı Düştü, Analist Olası Nedenleri Açıkladı 

Sonraki Haber

Justin Sun, Changpeng Zhao ve SUI: Neler Oldu? 

İlgili Haberler