Solana Yorumları: SOL’de Fiyatı Etkileyen İki Faktör

İlayda Peker

Analistlerin ifadelerine göre Solana’nın sağlam fiyat performansı, kripto para piyasası katılımcılarının çoğunluğu tarafından beklenen bir durum değildi. Yapılan açıklamalara göre  FTX olayından sonra varlığın karşılaştığı muazzam baskı ve serbest dolaşımdaki büyük miktarda coin göz önüne alındığında, şu anda gördüğümüz fiyat hareketini gerçekten  görmemeliydik. Ancak bunun bazı nedenleri olduğu ifade ediliyor.

Kullanıcı Faaliyeti

Daha önce görülen fonlama oranları ve işlem hacimlerine göre, trader’ların ve yatırımcıların çoğunluğu Solana‘yı potansiyel bir yatırım olarak görmeyerek es geçtiğinden, yukarıda bahsedilen tüm faktörler fark edilmedi.

Bununla birlikte, sosyal tanınırlığın olmaması ve düşük fonlama oranları genellikle devam göstergeleridir, çünkü orta veya uzun vadeli Solana sahipleri tarafından satış baskısı sağlanmamaktadır. Yapılan açıklamalara göre SOL etrafındaki sosyal göstergeler yukarı doğru yükseldikçe durum değişecek ve potansiyel satıcıların piyasaya geri dönüşünü yansıtacaktır.

Açıklamalara göre düşük fonlama oranları düşük likiditenin ve çoğu zaman piyasada azalan volatilitenin bir işaretidir. Diğer taraftan, anormal derecede yüksek fonlama oranları her iki yönde de volatilitenin yükselme potansiyelini artırır. Solana örneğinde, oranlar, hızlı bir fiyat dönüşüne neden olacak çok fazla sarsıntıya yol açmadan, piyasaya volatiliteyi geri getirmeye yetecek ılımlı bir seviyededir.

Fonlama Oranları

Analistlerin düşüncelerine göre ne yazık ki hem fonlama oranları hem de SOL‘un toplumsal tanınırlığı geçici göstergelerdir ve piyasada rallinin devam etmesi halinde uç değerlere yükselebilir. Ancak aynı zamanda, yukarıda bahsedilen göstergelerin hiçbiri bize Solana’nın piyasadaki uzun vadeli beklentisi hakkında herhangi bir bilgi sağlamıyor. Dolaşımda hala herhangi bir günde piyasaya çıkabilecek milyonlarca kripto para var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sam Bankman-Fried Yeni Yıla Hapishanede Mi Girecek: FTX’te Son Durum!

Sonraki Haber

2014’ten 2022’ye: Dogecoin’de Son Durum, Güncel DOGE Fiyatı

İlgili Haberler