Solana (SOL) Zirveden Yüzde 96 Düşüşle 10 Doların Altına Geriledi

İlayda Peker

Ne yazık ki Solana destekçileri ve geliştiricileri için, ağın temel kripto para biriminin ATH’den %96 gibi muazzam bir oranda değer kaybetmesi, varlıkları pratikte değersiz kılması ve yatırımcılara geri kazanamayabilecekleri kayıplar getirmesi nedeniyle projenin nereye gittiği belli değil.

Teknik analiz

Projenin kendisiyle ilgili gelişmelerin eksikliği göz önüne alındığında, mevcut fiyat performansını Solana ile ilgili herhangi bir haberle gerekçelendirmek zor. Solana söz konusu olduğunda analistler ellerinde sadece teknik analizin kaldığını ifade ediyor.

Açıkçası, varlık mümkün olan her destek seviyesini kırarken uzun süreli bir düşüş trendinde hareket ediyor. Son zamanlarda SOL, kısa vadeli bir yükseliş trendine girdi ve bu, tersine dönme girişiminden ziyade bir düşüş trendinin düzeltilmesi oldu. Ancak kısa vadeli yukarı yönlü hareketlerde bile boğalar varlıkları daha da yukarı itebilir. Ne yazık ki Solana için durum böyle olmayabilir.

İşlem hacmindeki en son artış da Solana için bir yükseliş vakası değildi, çünkü büyük olasılıkla daha önce bahsedilen ve stake sözleşmelerinden çekilen milyonlarca SOL’un gerçekleşmesinin bir parçasıydı. SOL yazının yayına hazırlandığı sırada 9,39 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın Geleceği Ne Olacak?

Daha önce de belirttiği gibi, Solana‘nın arkasındaki ekibin kripto para birimini kripto para piyasasının uçurumundan nasıl çekmeyi ve 2023’ün başlarında yararlı bir şey haline getirmeyi planladığı henüz belli değil.

Geliştiricilerin ve büyük projelerin çoğunluğu Polygon ve Ethereum gibi ağlar için blok zincirini terk ediyor. Kullanım ve faaliyet olmadan Solana, likit olmayan varlıkların ticaretini yapan spekülatörleri bile çekmeyecek bir hayalet zincire dönüşebilir. Gelecek analistlerin bazılarına göre Ethereum katili olarak tanıtılan Solana için parlak görünmüyor.

Ancak eğer Solana konusunda geliştirmeler hız kazanır ve SOL’ün kullanım durumlarında artışlar yaşanabilirse analistler SOL’ün 2023 yılında artış yaşayabileceğini da ifade ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Muhtemelen Tarihi Birikim Aşamasının Başında

Sonraki Haber

Microstrategy’nin Bitcoin Alımı Kripto Topluluğunu Böldü

İlgili Haberler