Solana ve Dogecoin Karşılaştırması: SOL ve DOGE Son Durum 

Bitcoin Haber

Solana‘nın ($SOL) fiyatı, kripto para FTX’in çöküşünden sonra hızla toparlanırken ve geliştiriciler üzerine inşa etmeye devam ederken, son yedi gün içinde yaklaşık %30 artarak 26 $ işaretinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Solana Fiyatı

Mevcut piyasa verilerine göre, Solana son birkaç hafta içinde diğer en iyi dijital varlıkların çoğundan daha iyi performans göstererek, geçen yılın sonlarında 10 doların altındaki düşük seviyeden daha geniş bir piyasa toparlanmasının ortasında mevcut seviyesine ulaştı.

Solana şu anda 9,96 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu da onu 8,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Polkadot’un ($DOT) üzerinde, ancak 11,73 milyar dolarlık piyasa değerine sahip meme esintili kripto para birimi Dogecoin‘in ($DOGE) altında, metriğe göre 11. en büyük dijital varlık haline getiriyor. SOL, DOGE’den belirgin bir şekilde daha iyi performans gösteriyor.

Solana, Qualcomm, Intel ve Dropbox’ın eski mühendisleri tarafından kurulan ve yüksek performans elde etmek için delege edilmiş bir Proof-of-Stake (dPoS) mutabakat algoritması kullanan bir blok zinciri ağıdır. Ağ, işlemlerin sıralanması için hızını ve verimini önemli ölçüde artıran kendine özgü bir yaklaşım uygulamaktadır.

Tarihsel olarak, blok zinciri ağları ölçeklenebilirlik konusunda zorluklarla karşılaşmış ve bunların üstesinden gelen az sayıda ağ merkezileşme sorunlarıyla karşılaşmıştır. Ancak, 2017 yılında Solana’nın oluşturulması, kısa onay süreleri ve düşük işlem ücretleri ile merkezi olmayan bir ağ geliştirmenin zorluğunu ele almıştır.

SOL ve FTX Olayı

CryptoCompare’in en son Varlık Raporuna göre, kripto para birimi Ocak ayında %140 getiri sağlayarak ayı 23,9 dolardan kapattı. Token’ın değeri FTX‘in düşüşü nedeniyle düşmüş olsa da, 6 Kasım’da 36,9 $ açılış fiyatı ile yavaş yavaş toparlanıyor.

Raporda, yılın başında SOL‘un 50 günlük hareketli ortalamasını aştığı ve şu anda 200 günlük hareketli ortalamasına yaklaştığı ve ayı 26,1 dolardan tamamladığı belirtildi.

200 günlük hareketli ortalama, genel uzun vadeli piyasa eğilimlerinin belirlenmesine yardımcı olduğu için piyasa analistleri tarafından önemli bir teknik gösterge olarak görülüyor. Investopedia’ya göre hareketli ortalama, “sürekli güncellenen bir ortalama fiyat oluşturarak fiyat verilerini düzeltmeye” yardımcı olan bir göstergedir.

Gösterge, rastgele, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarının bir varlığın fiyatı üzerindeki etkisini ortadan kaldırır ve 200 günlük hareketli ortalama, varlığın fiyatı üzerindeyse güçlü bir destek seviyesi veya fiyat altındaysa güçlü bir direnç olarak görülür. Bir varlık 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olduğunda, yükseliş trendinde olduğu kabul edilir.

DOGE’nin hareketleri daha küçük olsa da, kripto para birimi bazı belirgin balina birikimleri gördü. Ağdaki büyük bir balina son zamanlarda önemli sayıda token biriktirdi ve şu anda 700 milyondan fazla DOGE ile kripto para biriminin blok zincirindeki en büyük 20. cüzdan olduğu noktaya geldi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Bir Yılı Aşkın Süredir İlk Kez Önemli Yükseliş Sinyali Verdi

Sonraki Haber

Bugün Düşüş Yaşandı: Analist Bunun Boğa Kanıtı Olduğunu Düşünüyor!

İlgili Haberler