Solana ve Avax’ta Düşüş Trendi: Altcoin Piyasasının Güncel Durumu

Bitcoin Haber

Kripto para sektöründe yaşanan olumsuzluklar sonucunda altcoin piyasasında düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Kripto para borsası FTX’in iflasına bağlı olarak Solana ve Avax gibi önemli altcoinlerde değer kaybı yaşandı.

2021’de yükselişe geçen Avax, son dönemde yaşadığı değer kaybıyla neredeyse 3 yıl önceki seviyelere geri döndü. Avax için en önemli direnç seviyesi 9.08 dolar olarak belirlendi. 4 kez bu desteğin altında kapanış yapılması, fiyatın ciddi düşmesine yol açabilir. Avax’ın düşüş trendini kırması için 10,15 dolar üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

FTX’in iflasının ardından Solana yatırımcılarında büyük bir endişe hakim oldu ve bu durum Solana fiyatına da yansıdı. FTX iflasıyla 8 dolar civarına düşen fiyatın şimdilerde bu seviyelerde tutunması dikkat çekiyor.

Solana’nın 4 saatlik grafiğinde belirgin bir formasyon oluşumu gözlenmezken, fiyatın son zamanlarda yükselişe geçtiği görülüyor. Solana için takip edilmesi gereken direnç seviyeleri sırasıyla 18,52 / 17,85 ve 17,35 dolar seviyeleri olarak belirtiliyor. Özellikle 17,35 seviyesi, olası bir düşüşte hayati bir önem taşıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı ve Beklenen Hareket: Uzmanların Tahminleri

Sonraki Haber

Analiste Göre Bitcoin’de 2015 Benzeri Bir Toparlanma Bekleniyor

İlgili Haberler