Solana (SOL)’dan Büyük Geri Dönüş! Fiyat Ne Zaman 250 Dolar Olacak?

Fatih Uçar

Solana’nın son fiyat rallisi, Bitcoin (BTC) yükselişiyle birlikte geldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Bitcoin (BTC) bir miktar geri çekilme yaşıyor. Bu durum bazı altcoin fiyatlarını da olumlu etkileyebilir. Yükselişten tam anlamıyla yararlanan yatırımcılar ellerindeki Bitcoin’leri satarak yüksek kazanç fırsatı sunan altcoinlere yönelmeye başladı.

Solana (SOL) Rekora Gidiyor

Sadece iki günde %26 yükselen fiyat 196 doları gördü. Yazı hazırlandığı sırada Solana (SOL) 186 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Bitcoin fiyat düzeltmesi bugün bazı altcoinlerin ciddi kazançlar yaşamasını tetikledi. Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden gördü. Solana (SOL) ise neredeyse 200 dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) yatırımcıların yükselişi değerlendirerek kar satışları yapmaya başladığı ve eski pozisyonlarını geri doldurdukları düşünülüyor. Bazı altcoinlerin BTC paritesinde ciddi kazançlar yakalamasını buna yorabiliriz. Öte yandan Bitcoin daha büyük bir yükseliş için gerekli fiyat düzeltmesini yapıyor. PlanB tarafından son 3 ayda yerini bulan hedefler önümüzdeki ay da devam ederse 93.000 dolar ve üzeri çok uzak görünmüyor.

Solana (SOL) Fiyat Hedefi

Ağustos ve Eylül döneminde %200’den fazla artış yaşayan Solana (SOL) daha birkaç ay önce sadece 20 dolardan alıcı buluyordu. Bitcoin’in Çin yasaklarıyla birlikte 28.000 dolara sarkması birçok yatırımcıya uzun vadeli sepetlerini doldurma fırsatı sundu. Henüz birkaç ay önce kripto para piyasalarına giren yatırımcılar bile Solana (SOL) ile 10x keyfini yaşıyor.

Solana (SOL) için ay sonuna kadar 250 dolar hedefi teyit edilmiş görünüyor. Son fiyat hareketinin desteklediği hedef çok büyük bir gelişme olmazsa gerçek olacak. Fiyat daha önce de bu seviyelere gözünü dikmiş, Bitcoin (BTC) düşüşü sebebiyle geri çekilmek zorunda kalmıştı. Uzun vadeli Solana (SOL) yatırımcıları ana paraları kadar kar satışı yaparak 250 dolar ve üzeri için hedeflerini bekleyecektir. Asıl önemli soru Bitcoin (BTC)’in bu yıl için yapacağı zirve ve sonrasında gelmesi beklenen altcoin boğasıyla ilgilidir. Birkaç ay içinde çok volatil bir piyasayla karşılaşacağız bu yüzden yükseliş ve düşüşlere karşı dikkatli olmakta fayda var.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Public Platformunda Listelendi, Robinhood Borsası Adım Atacak Mı?

Sonraki Haber

BTC ve ETH’da Hedef Seviyeler: Bitcoin ve Ethereum Düşüşleri Korkutmalı Mı? 

İlgili Haberler