Analistler Solana (SOL) ve Ethereum’da (ETH) Nasıl Hamleler Bekliyor?

İlayda Peker

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğimiz Solana (SOL), hızlı işlemleri ve düşük ücretleri sayesinde pek çok yeni kullanıcı kazandı. Popüler analistler ise yedinci en büyük kripto para birimi ile ilgili yükseliş beklentilerini sürdürüyor gibi görünüyor.

Solana Fiyat Beklentileri

Smart Contracter olarak tanıdığımız popüler analist,  Solana’nın bir birikim döneminin sonuna geldiğini ve bu sürecin yukarı yönlü olarak kırılacağını düşünüyor. Analist yaptığı açıklamalarda yeniden birikim sürecinin sonsuza kadar devam etmeyeceğini ve bu süreç sonunda SOL’un yeni ATH’ye imza atacağını ifade ediyor.

Smart Contracter, Solana‘nın beş dalgalı yükseliş trendinin dördüncü dalgasını sonlandırdıktan sonra SOL’un hem dolar hem de Bitcoin karşısında yüzde 10’ün üzerinde yükselebileceğini düşünüyor.

Bu noktada analist, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Bu teoriye göre dördüncü dalga bir yükseliş grafiği başlamadan önceki son düzeltme dalgası olarak değerlendiriliyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Analistler Ethereum fiyatında da yükseliş grafiklerinin henüz sona ermediğini düşünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum 3.800 dolarlık bölgenin üzerinde işlem görüyor ve bu da önemli bir desteğin hala tutulduğunu gösteriyor.

Bu noktada analistler ETH’nin öncelikle 4.000 dolarlık güçlü direnci kırmasının gerekli olduğunu düşünüyor. Ethereum için yıl sonu fiyat hedefleri en düşük 5.000 dolar bandında yer alırken tahminler 10.000 dolara kadar yükseliyor.

Ancak bu noktada yatırımcıların kripto para piyasasının volatilitesini göz ardı etmeden ve araştırmalar yaparak pozisyon almaları kayıpları önlemek açısından önem taşıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimlerinde Son Durum: Bitcoin (BTC) Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Sonraki Haber

Facebook’un Kripto Para Projesinde Son Durum Ne?

İlgili Haberler