Solana (SOL) Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Uzman Yorumları!

Fatih Uçar

Altcoin yatırımcılar özellikle son birkaç ayda paralarının hızla eridiğini gördü. Peki Solana için umut var mı? En büyük Ethereum rakiplerinden olan Solana (SOL) özellikle DeFi ve NFT alanlarında oldukça hareketli. Ayı piyasalarında ayakta kalabilecek güce sahip görünüyor. Fakat tüm bunlar fiyatının %80 daha düşmeyeceği anlamına gelmiyor. İşte detaylar.

Solana (SOL)

SOL fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %87 düştü, peki mevcut seviye alım için cazip mi? Kripto sektörü derin bir düzeltmeye yakalandı ve son raporlar, altcoinlerin çoğunun 2021’deki en yüksek seviyelerinden %70’ten fazla düşüşte olduğunu gösteriyor. Solana bu liste arasında ve yatırımcılar, tokenin mevcut değerinden SOL satın almayı garanti edecek kadar güçlü temellere sahip olup olmadığı konusunda endişeli.

Kasvetli görünüme rağmen, Solana’yı daha geniş pazar konsolidasyon aşamasına girdiğinde izlenmesi gereken bir proje haline getirebilecek birkaç önemli detay var.

Solana Mobil

SOL fiyatı, 23 Haziran’da projenin Solana’da yerel Android Web3 uygulamalarını etkinleştiren bir Solana mobil yazılım duyurulmasının ardından geçen hafta hızlı bir artış yaşadı. Akıllı telefonlar için yeni işletim arayüzüne uygun olarak Solana, Web3 özellikli cihazlarda öncülük etmek amacıyla Solana Mobile aracılığıyla kendi “Saga” Android telefonunu piyasaya süreceğini de açıkladı.

Web3 ve Metaverse, 2021 boğa piyasasında ortaya çıkan konulardan ikisidir ve blockchain teknolojisinin geleceğine işaret eder. Solana’nın bu hareketi, kısa vadeli mücadelelere rağmen, gelecek için gelişmeye devam ettiğini gösteriyor.

Solana Ağı Avantajlı

Solana ağı ve düşük ücretli yapısı, NFT ve oyun dApp’leri için onun iyi bir alternatif olmasını sağlıyor. Geliştiriciler, Solana ağ kesintilerine neden olmaya devam eden sorunları çözmeyi başarabilirse, daha geniş pazar tekrar yükselişe geçtiğinde tokenin çok iyi performans göstermesi beklenebilir.

Solana (SOL) Uzman Yorumları

Popüler kripto para analisti Crypto Tony, yatırımcıları destek bölgesinin başarılı testi sonucu alınan reaksiyon konusunda temkinli olmaya çağırdı. Dip bölgeden alım yapmak isteyenlere ise en kötü senaryo olarak 13,5 ve 3,5 dolar seviyelerini tavsiye etti. Diğer bir piyasa analisti Crypto Patel, 200 günlük üstel hareketli ortalamada bulunan güçlü bir direnç nedeniyle SOL için yakın vadede daha fazla düşüş öngörüyor. Ayrıca şunları söyledi;

“40 dolarlık bölgenin kırılması ve yeniden test edilmesinden sonra, Destekler Direnç’e dönüşüyor. 200EMA’da dirençle karşılaşıyor. Her an aşağı yönlü hareket gelebilir”.

Solana için daha iyimser bir görünüm, önemli direnç seviyelerini 60 dolar, 74 dolar ve 95 dolarda vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan Trader McGavin tarafından sunuldu.

“Takozdan koptuktan ve daha yükseğe ribaund aldıktan sonra çift dip yaptı. Dipten ilk sıçramanın ardından 48 dolara ulaşabiliriz”.

Diğer bir kripto para analisti Altcoin Sherpa ise 30 dolar bölgesinin kaybedildiği senaryoda çok daha fazla düşüşe işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Üzerindeki Bir Satış Baskısı Son Bulabilir!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Aylık Kapanış Önemli Seviyenin Üzerinde Gerçekleşti

İlgili Haberler