Solana (SOL), Ripple’ı (XRP) Geçti: Sırada Ethereum (ETH) Mu Var?

İlayda Peker

Solana, yaşadığı son yükseliş ile Ripple’ı (XRP) piyasa hacmi bakımından geride bırakarak altıncı sıraya yerleşti. Buna ek olarak Solana’nın Ethereum’a rakip olduğu düşünülüyor ve sırada ETH’nin olup olmadığı tartışılıyor.

SOL Fiyat Performansı

Solana son zamanlarda sergilediği fiyat performansı ile göz kamaştırıyor desek yanılmış olmayız. Her ne kadar son 24 saat içinde piyasadaki düşüşe ayak uydurmuş olsa da SOL geçtiğimiz hafta üst üste kırdığı rekorlar ile adından sıkça söz ettirdi.

SOL son olarak 9 Eylül’de 216 dolar ile kendisine bir rekor seviye belirledi ve sonrasında düşüşe geçti.

Analistlere göre Solana, piyasada yaşanacak genel bir toparlanma ile 250 dolar doğru harekete geçebilir. Ancak bunun için öncelikle 216 dolarlık direnci kırması gerekecek. Ayrıca analistler SOL’un yükseliş hamlesinden önce bir süre konsolidasyonda kalabileceğini de düşünüyor.

SOL, ETH’u Geçebilir Mi?

Şu anda her ne kadar Solana, Ethereum’un rakibi olarak görülse de piyasa hacmi sıralamasında aralarında büyük bir fark bulunuyor. SOL 51,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 6. sırada yer alırken, Ethereum 380,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada yer alıyor.

Buna ek olarak SOL’un önünde Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ve Cardano (ADA) da bulunuyor. Dolayısıyla şu an için her ne kadar SOL’un ETH’u geride bırakması mümkün olmasa da gelecek yılların ne getireceğini bilemiyoruz.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Bir Likidite Krizi Oluşabilir: 43.000 Dolar Yeniden Test Edilebilir!

Sonraki Haber

İngiltere Posta Ofisi, Kripto Para Satın Alma Hizmeti Sunacak

İlgili Haberler