Solana (SOL) Kritik Seviyeyi Aştı ve Dogecoin’i Geride Bıraktı!

Fatih Çetin

Çok kısa sürede %600’den fazla artan Solana (SOL) nihayet kritik eşiği geçti. SOL artık 40 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip, üstelik bu gelişmeyle birlikte Dogecoin (DOGE) geride bırakılmış oldu. Solana ağının yerel tokenı Ethereum için en güçlü alternatif olarak görülüyor. Günlük işlem hacmi de bunu doğruluyor.

Solana (SOL)

Son 3 haftada piyasa değerini üç kat artıran Solana yaklaşık 41,3 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Daha önce Dogecoin’i bir kez daha geride bırakmayı başaran Solana (SOL) artık makası açacak gibi görünüyor. Düşük işlem maliyetleri sebebiyle yoğun biçimde tercih edilen Solana (SOL) 0,0025 dolar gibi komik işlem ücretleriyle kullanıcılarını karşılıyor. Ethereum (ETH) ağındaki işlem ücretleri bazı günlerde 200 dolara kadar çıkabiliyor.

Projenin bu hızlı büyümesinde birçok katalizör vardı. NFT ve DeFi çılgınlığı ağın çok daha yoğun talep görmesine imkan tanıdı. Birçok blockchain projesi yüksek işlem maliyetlerinden kaçabilmek için Solana (SOL) ağını kullanmaya başladı. Ayrıca FTX gibi kurumsal destekçilere de sahip olan Solana (SOL) yakın zamanda en güçlü psikolojik sınırlardan biri olan 200 doları aşabilir.

Ethereum (ETH) Rakipleri Büyüyor

ADA ve SOL son birkaç haftanın yıldızı oldu. Cardano (ADA) Alonzo güncellemesinin yaklaşmasıyla neredeyse %100 fiyatlama yaptı. Öte yandan Ethereum (ETH) 2023 hedefli ağ güncellemelerine devam ediyor. Londra güncellemesiyle birlikte ciddi miktarda ETH yakan proje daralan arzı sebebiyle 4.000 doların üzerinde hareketler yaptı.

Elbette bu yükseliş trendinde Bitcoin (BTC)’in payı çok büyük, yeniden 52.000 doları gören BTC sayesinde tüm piyasalar yeşillendi. Bitcoin’in yaptığı son %10 yükseliş birçok altcoinin %40 ile %100 arasında yükselmesine sebep oldu.

Birçok analist altcoinleri ezmeden yükselen Bitcoin (BTC) fiyatının yeni bir boğa sezonuna işaret ettiğini düşünüyor. Özellikle yıl sonuna yaklaştıkça Bitcoin (BTC) için 100.000 dolar ve üzerinde fiyatlar hedefleyen uzmanların sayısı artıyor. Son olarak PlanB yıl bitmeden Bitcoin’in 135.000 dolar seviyelerini göreceğini duyurmuştu.

Elbette bu öngörüler kimi zaman gerçeklerle uyuşmuyor. Haziran ayını hatırlarsak birçok uzman fiyatın 18.000 doları görebileceğini konuşuyordu.

İnternet sitemizde paylaşılan içerikler bilgi verme amaçlı olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği son derece risklidir.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzmanlar İşaret Etti: “Bitcoin (BTC), Altın Kesişim Bölgesine Girdi”

Sonraki Haber

El Salvador Açıkladı, Bitcoin Önemli Direnci Kırdı! BTC’yi Ne Bekliyor?

İlgili Haberler