Solana (SOL) Bir Haftada %40 Kazandı: Pump and Dump Mı Yaşandı?

İlayda Peker

Solana küllerinden doğmuş gibi görünüyor. Sonuç olarak, yerel SOL tokenı geçtiğimiz hafta boyunca en büyük kazancı elde ederek diğerlerinden daha iyi performans gösterdi.

Solana’da Yükseliş

Kripto uzmanları, ana şirket FTX’in Kasım ayında çöküşünün ardından Solana‘yı yazmışlardı. Ancak, yüksekliş haftası gerçekten Solana’nın kendisine değil, BONK adlı başka bir meme tokenine atfedilebilir.

SOL fiyatı, en son meme coin çılgınlığının etkisiyle son yedi gün içinde %40’tan fazla artış gösterdi. Solana’daki ilk yerli köpek temalı madeni para ekosisteme olan ilgiyi yeniledi.

BONK token ve airdrop, kripto twitter’da haftanın konusu oldu. Resmi web sitesine göre token, FTX FUD yangınından ortaya çıkan Solana’daki bir Shiba Inu klonundan biraz daha fazlası:

Bonk’a katkıda bulunanlar toksik “Alameda” token ekonomisinden bıkmışlardı ve herkesin adil bir şans elde ettiği eğlenceli bir memecoin yapmak istiyorlardı.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Ancak, BONK’da momentumunun şimdiden azaldığı görülüyor. Yılın başından bu yana BONK fiyatları %3.000 artarak 5 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00000487$’a ulaştı.

Yazının yazıldığı sırada bu zirveden %48 düşüşle 0,00000255$’a gerilemiş durumda. Ayrıca, analistler bunun sona erdiğini tahmin ederken grafik tipik bir pump and dump modeli oluşturuyor.

Solana meraklıları işin iyi tarafına bakarak ağın bu kez gerçekten çevrimiçi kaldığı yorumunu yaptı. Solana geçtiğimiz yıl boyunca performans ve güvenilirlik sorunlarıyla boğuştu. Sonuç olarak, ağ 2022 yılı boyunca yedi ayrı ayda kesinti ve bozulma yaşadı.

SOL geçtiğimiz hafta %40’lık bir artış gösterdi. Altcoin 4 Ocak’ta üç haftanın en yüksek seviyesi olan 14$’a ulaştı ancak bu seviyedeki direnci kıramadı.

BONK düşüşe geçerken SOL’a olan ilgi azaldı ve bu yüksek seviyeden bu yana %5,4’lük bir düşüşe neden oldu. Ancak SOL gün içinde yatay seyrediyor ve yazı yazıldığı sırada 13,24$’dan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2023, Kripto Girişim Yatırımları İçin Zorlu Bir Yıl Olabilir: Araştırma

Sonraki Haber

Avalanche Bu DEX’ten Olumlu Hareketler Görüyor: AVAX’ta Ralli Gelir Mi?

İlgili Haberler