SOL Coin’in Geleceği: FTX Çöküşü ve Mahkeme Kararı Sonrası Beklentiler

Bitcoin Haber

Kripto para yatırımcıları, Kasım ayındaki FTX çöküşü sırasında milyar dolarlık SOL Coin birikimi yüzünden Solana’dan kaçmaya başladı. FTX ve daha birçok kripto paranın fiyatı bu durumdan olumsuz etkilendi. SOL Coin’in fiyatı, FTX çöküşü nedeniyle neredeyse 1 yıl boyunca düşüş yaşadı. Ancak, Vitalik Buterin’in geç saatlerde gelen paylaşımıyla birlikte fiyat tekrar çift hanelere yükseldi.

Son dönemde, Delaware İflas Mahkemesi’nin FTX’in 1,062 milyon dolar değerindeki 55,75 milyon SOL içeren dijital varlıklarının satışını onaylaması, SOL Coin üzerinde büyük bir satış baskısı oluşturdu. Bu karar sonrasında SOL Coin’in fiyatı 17,96 dolar ile haftalık dibini gördü.

FTX ve Alameda’nın iflası sonrasında SOL Coin ile ilgili birçok değerlendirme yapıldı. Ancak, FTX’in 1 milyar doların üzerinde SOL Coin satması hemen mümkün görünmüyor. SOL Coin kilitlerinin çoğunun 2025-2028 yılları arasında açılması öngörülüyor.

FTX’in piyasada satılacak varlıkları, 33 milyondan fazla SOL tokenini içeriyor ve bu rakam, FTX’in toplam varlıklarının %60’ından fazlasını temsil ediyor. FTX’in kriptoyu itibari paraya dönüştürme şartlarına göre, ilk hafta için 50 milyon ve sonraki haftalarda 100 milyon dolar üst sınırını aşmaması gerekiyor.

FTX’in haftalık getireceği hacim baskısı yüzde 4 civarında olacak. Ancak, satışların SOL Coin üzerindeki etkisini belirleyen faktör, piyasanın o anki durumu olacak. Ayrıca, her hafta gelecek net satışa karşılık sürekli talebin olup olmayacağı da belirsizliğini koruyor. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, SOL Coin’in geleceği hakkında kesin bir yargıda bulunmak zor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatlarındaki Artışın Geleceği: ABD Merkez Bankası Toplantıları ve On-Chain Analizleri

Sonraki Haber

Yaşlıların Kripto Dolandırıcılığına Karşı Savunmasızlığı: Richard Hall Vakası

İlgili Haberler