SocialFi’deki Yeni Oyuncular Tomo ve New Bitcoin City: Sosyal Finans Protokollerinin Yükselişi

Bitcoin Haber

Son dönemde popüler olan SocialFi hype’ı zamanla ilgisini kaybetmeye başlasa da, sosyal finans protokolleri Tomo ve New Bitcoin City’nin akıllı sözleşmelerinin kilitli toplam değeri (TVL) 1 milyon dolara ulaştı. Bu protokoller, sosyal medya ve finansal bir ürün sentezini içeriyor ve sosyal finans platformu Base tabanlı FriendTech’e benzer yapıda.

FriendTech, kullanıcıların grup sohbetlerine erişmek için key satın almaları ve key fiyatlarının her satın alındığında daha pahalı hale gelen topluluklara sahip olma fikri ile popüler oldu. Tomo ise, kullanıcıların platforma katılmaları halinde kişilerin key değeri üzerinden tahmin yapmalarına izin verilmesi gibi özelliklerle fark yaratıyor.

Bitcoin Layer-2 ağı NOS altyapısını kullanan New Bitcoin City ise, sosyal bir ağ olmaya çalışıyor ve kullanıcıların key sahipleri olduğu bir platform. New Bitcoin City, bir grup sohbet sahibinin key’ini satın alması için talep ettiği ücreti ve grup sohbetlerine erişmek için gereken key sayısını ayarlama özelliği gibi özellikler sunuyor.

Bu iki sosyal finans platformu, piyasaya hakim olan 43,7 milyon dolarlık FriendTech dışında 1 milyon dolardan TVL’ye sahip olan iki platform. Bir diğer platform olan StarsArena ise, saldırıya uğramadan önce 1 milyon dolardan fazla TVL’ye sahipti ve 15 Ekim’de yeniden açıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum: Detaylı Grafik Analizi

Sonraki Haber

Ripple, Blockchain’de Yeni Bir Kilometre Taşı Aştı: XRP Fiyatına Büyük Umut

İlgili Haberler