Skrill Kripto Para Faaliyetlerini Büyütüyor!

Fatih Çetin

Küresel ölçekte hizmet veren ödeme markası Skrill müşterilerine artık cüzdanları üzerinden daha fazla kriptoya erişme imkanı tanıyor. Mart ayında Amerika pazarına giren şirket toplam 35 farklı kripto varlık için cüzdan uygulaması üzerinden hizmet veriyor. Şirketin attığı bu adım müşterileri tarafından memnuniyetle karşılandı, işte detaylar.

Skrill ve Kripto Para

Çevrimiçi olarak para transferi yapabildiğini Skrill uygulaması ülkemizde ve dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Cüzdan üzerinden kripto varlıklarda saklayabildiğiniz gibi alternatiflerin sayısı da hızla artıyor. Yakın zamanda Skrill 20 yeni kripto varlığı sistemlerinde listeledi.

Yeni eklenen kripto paralar arasında en popülerleri Aave, Balancer, Curve, Compound, Synthetix, Uniswap ve Sushiswap oldu. Üstelik Polygon ve Dogecoin’de sistemlerde bulunuyor. Ayrıca NETELLER kullanıcıları da kripto varlıklara yakın zamanda erişebiliyor olacak.

Visa, PayPal ve daha niceleri pazarın yüksek potansiyelinin farkında ve daha fazla pay alabilmek için ciddi bir yarış içine girdi. Önümüzdeki yıl başına kadar tüm online ödeme platformlarının sistemlerinde kripto varlık saklama ve ticaret imkanı sunması bekleniyor.

Paysafe Artan İlgiden Memnun

Paysafe şirketinin altında hizmet veren Skrill markası online ödemelerde ciddi bir müşteri portföyü yakalamış durumda. Şirketin başkan yardımcısı Rupinder Singh artan ilgiyi gördüklerini ve bunu karşılamak için de daha fazla çalışacaklarını vurguladı.

Şirketin ana amacı kripto paralarla hiç tanışmamış insanların Skrill veya NETELLER ile kripto para alımı yapabilmesine imkan tanımak. Geçtiğimiz yılın başlarında büyük risk alarak kriptoları sistemlerine entegre etmeye başlayan Skrill bunun meyvelerini toplamaya başladı.

Skrill müşterilerinin %38’i hali hazırda kripto para yatırımı yaptığını söylüyor. Diğer katılımcıların %28’i ise yakın zamanda kripto paralara yatırım yapmayı hedefliyor. Yani Skrill müşterilerinin en az %63’ü kripto paralarla direkt ilgili görünüyor.

Bu tarz büyük şirketlerin kripto paralarla çalışma noktasında istekli davranması kesinlikle ekosisteme güç katıyor. Sadece bir şirketin kripto para desteğini vermesi milyonlarca insanın ekosisteme dahil olması anlamına geliyor. Aynı zamanda Skrill gibi ödeme girişimlerinin kripto desteği baskıcı yönetimler altında bankaları kripto için kullanamayan vatandaşlara nefes alacak alan yaratıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’a Bir Şok Daha! Bu Sefer O Ülkenin Finansal Denetleyicisi Uyardı!

Sonraki Haber

İngiltere Merkez Bankası’ndan Çelişkili Kripto Para Açıklamaları

İlgili Haberler