PayPal ve Visa’dan Büyük Kripto Şirketine Yatırım

İlayda Peker

PayPal ve Visa, 22 Haziran’da bir kripto para risk sermayesi (VC) şirketi olan Blockchain Capital’de 300 milyon dolarlık bir fundraising etkinliğine öncülük etti. Ayrıca yapılan açıklamalara göre iki ödeme devi ve birkaç diğer yatırımcı, şirketin stratejik ortaklık programına katılacak.

PayPal, Visa ve Kriptolar

Blockworks’ün bildirdiğine göre, şirketin ‘Fund V’ olarak adlandırılan beşinci finansman turu, 300 milyon dolarlık sabit limitte fazla talep gördü.

Raporda fonların, iş ve protokolleri büyütmeye yardımcı olmak ve blok zinciri altyapısı, DeFi, non-fungible token’lar (NFT’ler) ve gelişmekte olan blok zinciri teknolojisine odaklanmış yatırımlar yapmak amacıyla ortak endüstri profesyonelleri için kullanılacağı belirtildi.

Öte yandan PayPal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, yaptığı açıklamalarda şirketin dijital para birimleri için bir ekosistem geliştirmeye ve onları daha erişilebilir, güvenli ve kullanışlı hale getirmeye kararlı olduğunu söyledi.

Ponte konuyla ilgili olarak, “Bu yatırım, merkezi olmayan ekonominin geleceğini ve yeni finansal hizmetler dalgasının geleceğini yönlendiren girişimcilerle bağlantı kurmamızı sağlıyor.” sözlerini kullandı.

Bu Yatırımların Önemi

Özellikle PayPal’ın yatırımı CEO Dan Schulman‘ın Şubat ayında şirketin uluslararası kripto tekliflerini başlatacağını ve yeni kripto, blok zinciri ve dijital para birimine önemli ölçüde yatırım yapacağını söylemesinin ardından geldi.

Visa CFO’su Vasant Prabhu, Visa ağında veya ötesinde her türlü para hareketini geliştirmeye odaklandıklarını ve bu yatırımın kripto para birimlerinin gelecekte oynayacağı rolü şekillendirme ve destekleme çabalarını derinleştireceğini söyledi.

Raporda, Visa’nın dijital varlıklara kademeli olarak yatırım yaptığı ve geçtiğimiz aylarda ve yıllarda Anchorage ve Crypto.com ile çalıştığı belirtildi.

Buna ek olarak Blockchain Capital, kripto ekosistemindeki şirketler, varlıklar ve protokollerde çok aşamalı bir yatırımcıdır. 2013 yılından bu yana Anchorage, Coinbase, Kraken ve OpenSea dahil 110 şirkete yatırım yaptı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) Dün Yaşadığı Düşüşü Bu Firma Bir Fırsata Çevirdi!

Sonraki Haber

Binance CEO’su: CoinMarketCap BTC’yi Yasal Varlık Kabul Eden Ülkeleri Listeleyecek

İlgili Haberler