Sırada Shiba Inu (SHIB) Var! AMC, Dogecoin (DOGE) Katilini Kabul Edecek Mi?

Fatih Uçar

Kısa süre önce AMC, Dogecoin ve birkaç kripto parayı ödemelerde alternatif olarak sunacağını duyurmuştu. Ülkemizde kripto paralarla ticarete izin verilmese de birçok ülkede buna müsaade ediliyor. Şirketin son yaptığı ankette Dogecoin (DOGE) büyük destek bulmuş ve şirket tarafından ödeme seçeneği olarak kullanılacağı açıklanmıştı.

Sıra Dogecoin (DOGE) Katilinde Mi?

Dünyanın bir numaralı sinema salonu zinciri olan AMC Theatres, Shiba Inu (SHIB)’yu ödeme aracı olarak tanıyabilir. CEO Adam Aron, Twitter hesabında şirketin “Dogecoin katilini” kabul edip etmeyeceğini soran bir anket oluşturdu. Anket daha şimdiden %80 kabul yanlısı, büyük ihtimalle şirketin ödeme seçeneği olarak ekleyeceği son kripto para Shiba Inu olacak.

Aron, Eylül ayında takipçilerinin Dogecoin ile ilgili nabzını tutmak için Twitter’da benzer bir anket yaptı ve Tesla patronu Elon Musk’tan başka kimsenin dikkatini çekmedi. Ekim ayında ise Aron en geç 2022 başında Dogecoin’in ödeme seçeneği olarak ekleneceğini duyurdu. DOGE ile birlikte Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash de ödeme seçeneği olarak müşterilere sunulacak.

Shiba Inu (SHIB) Topluluğu

Birkaç gündür SHIB, piyasa değeri olarak rakibi Dogecoin’i geride bırakıyor. Dogecoin killer olarak yola çıkan Shiba Inu (SHIB) şaşırtıcı bir performansla hedefine ulaştı. Fiyatın 10 kat değerlenmesiyle birlikte Shiba Inu topluluğu tam 1 milyon tweet attı.

Şaka coinler için en önemli itici güç, etkili bir topluluktur. SHIB bunu başardı, Elon Musk’ın desteğini aldığını iddia eden ve böylece popülerlik yakalayan proje artık Elon Musk’a rağmen yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda Shiba Inu alan bir yatırımcı bugün milyarderliğini kutluyor. Nisan döneminde yatırım yapanlar bile 1 dolarlarını tam 1000 dolar yapmayı başardı. Özellikle Binance listelemesiyle zirveye ulaşan fiyat bir süredir yatay seyrediyordu. Büyük balinaların oyuna dahil olmasıyla birlikte çok kısa sürede SHIB bir sıfırından daha kurtuldu. Eğer 1 sıfır daha atabilirse piyasa değeri tam 400 milyar dolar olacak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Endonezya Kripto Paraların İslama Uyumluluğu Hakkında Fetva Yayınladı

Sonraki Haber

Ripple’da Son Durum: XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlgili Haberler