Shiba Inu (SHIB) İki Dev Firmayı Geride Bırkatı!

İlayda Peker

Bir şaka coin olan Shiba Inu (SHIB) fiyatı son zamanlarda rekor üzerine rekor kırıyor. Elde edilen verilere göre SHIB son olarak bugün 0.00005934 dolar ile kendine yeni bir rekor seviye belirledi.

Shiba Inu Yükseliyor

Shiba Inu fiyatındaki yükseliş SHIB piyasa değerine de yansıdı ve kripto para birimi en büyük 11. coin konumuna yükseldi. Şu anda Shiba Inu’nun piyasa değeri 22,8 milyar dolar ve SHIB’in hemen üzerinde 32,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile USD Coin (USDC) bulunurken, hemen altında da 16,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile Terra (LUNA) bulunuyor.

Bunların yanında SHIB fiyatındaki bu artışın bir hype’tan kaynaklandığını düşünen ve yakın zamanda ciddi bir düşüşün başlayacağını ifade eden analistler bulunuyor. Yine de Shiba Inu fiyatının artışının devam edeceğini düşünenler de var. Ancak Shiba Inu bir şaka coin olduğu için ve temelde bir amacı olmadığı düşünüldüğü için yatırımcıların temkinli davranmalarında fayda var gibi görünüyor.

SHIB Bu İki Dev Firmayı Geride Bıraktı!

Elde edilen son bilgilere göre, fiyatı ile birlikte artan piyasa değeri ile Shiba Inu, artık Japon otomobil üreticisi Nissan’dan ve Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics’ten daha büyük. Bu noktada Nissan’ın piyasa değerinin 19,9 milyar dolar ve LG Electronics’in piyasa değerinin 19,88 milyar dolar olduğu ifade edilebilir.

Şaka coin’lerin popülerliğinin ne kadar devam edeceğini ya da gerçek hayatta kullanım durumları oluşup oluşmayacağını henüz bilmiyoruz. Ancak yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak işlem açmalarında fayda olduğunu belirtmemiz gerekiyor.


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Kripto Para Düzenlemesini Şekillendiriyor!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Yeni Rekorunu 2021 Yılında Kırabilecek Mi?

İlgili Haberler