Sıkı Tutunun Bitcoin’i (BTC) Uçuşa Geçirecek Sinyal Alındı!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı son zamanlarda karışık sinyaller veriyor ve 10.000 ile 11.000 dolar bandında seyrediyor. 11.000 dolar bandındaki direnç seviyesi, geçtiğimiz günlerde birçok kez reddedildiği için bu noktanın oldukça önemli olduğu kanıtlanmış oldu. Analistlere göre ise Bitcoin’in fiyat hareketini 11.000 dolarlık seviye belirleyecek.

Bunların yanı sıra her ne kadar Bitcoin’de görünüm karışık olsa da temel göstergelerin hala çok güçlü olduğu görülüyor. Hatta bir göstergeye göre çok büyük artış hamleleri kapıda olabilir. Analistlere göre bir süredir düşüşte olan bir on-chain gösterge büyük bir sıçrama yaşadı ve bu sıçrama tarihsel olarak 20.000 dolar öncesinde görülmüştü.

BTC Fiyat Hareketleri

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin, 10.900 dolar bandında işlem görüyor. BTC’nin birkaç gün önce 9.900 dolara kadar gerilediği düşünüldüğünde aslında bu seviye oldukça güzel bir artışın da kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Ama yine de Ağustos ayında görülen 12.400 dolarlık seviyenin hala gerisindeyiz.

Öte yandan son günlerde Bitcoin’in yavaş bir artış ivmesinde olduğunu ve 11.100 dolara kadar yükseldiği de görüldü. Ancak 11.000 doların üzerinde büyük bir satış baskısı ile karşılaşıldı ve fiyat yeniden 10.800-10.900 bandına geri çekildi. Bu hamleleri değerlendiren analistlere göre ise bir sonraki gidişatı 11.000 dolarlık seviyeye verilecek tepki belirleyecek.

Hedef: 20.000 Dolar

Analistlere göre Bitcoin, “short-term holder unrealized profit/loss” (STH-NUPL) göstergesine göre, yakın vadede güçlü bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Analiz platformu Glassnode’un CTO’su Rafael Shultze-Kraft’ın açıklamalarına göre, bu gösterge tarihsel olarak yalnızca boğa piyasası öncesinde görülüyor. CTO’nun açıklamalarına göre bu gösterge çok karakteristik ve tarihsel olarak iyi bir satın alma fırsatı sunuyor.

Bunların yanında tarihsel göstergelerin son zamanlarda Bitcoin fiyatını yukarı çekme yönünde sinyaller verdiği sıklıkla ifade ediliyor. Dolayısıyla eğer tarih tekerrür ederse analistlere göre Bitcoin’i gerçekten büyük artış ivmeleri bekliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 17/09/2020

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 18/09/2020

İlgili Haberler