Sıkı Tutunun: Bitcoin (BTC) Bir Süre 12.000 $’ın Altını Göremeyebilir!

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) son günlerde muazzam bir yükseliş performansı yaşadığını söylesek yanılmış olmayız. Lider kripto para birimi bir hafta içinde %15’in üzerinde bir artış sergiledi ve fiyatını 13.200 dolara kadar yükseltti. Grafikleri değerlendiren analistler ise önümüzdeki günlerde daha büyük artışların yaşanabileceğini düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Analistler Bitcoin’in çok önemli bir günlük kapanış sergilediğini ifade ediyor. BTC’nin Mart ayında yaşadığı büyük düşüşten sonra V şeklinde bir tersine dönüş göreceğini doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto varlık analisti, BTC’nin günlük kapanışının ardından bir grafik paylaştı. Bu grafiğe göre Bitcoin, 15 Ocak 2018’den bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamalara göre Bitocin’in 12.000 dolarlık destek seviyesini geri kazanması ve hemen ardından 13.000 doların üzerini görmesi çok büyük bir hamle olarak nitelendiriliyor. Bu iki seviye, kripto para birimi için uzun zamandır önemliydi ve bu sebeple bir ralli sinyali olarak değerlendiriliyorlar.

BTC Rallisi Başladı Mı?

Analistler, Bitcoin‘in özellikle temelleri nedeniyle önümüzdeki günlerde ve haftalarda yükselişine devam edeceğini düşünüyor. Civic CEO’su ve Multicoin Capital’in bir ortağı olan Vinny Lingham konu hakkında yaptığı açıklamalarda, “2016’dan beri Bitcoin’de bu kadar yükseliş hissiyatında bulunmadım. Makro olaylar bizi başka bir boğa koşusu için hazırlıyor. BTC önümüzdeki 12 ayda 3-5 kat artabilir.” ifadelerini kullandı.. Ancak CEO’ya göre bu artış 5 katın üzerine çıkarsa bir “balon” bölgesine girilebilir.

Bunlara ek olarak Lingham, Bitcoin’in 12.000 doların üzerine çıktığı için önümüzdeki 30 gün muhtemelen 2017’den bu yana en yüksek fon akışı görülecek. Yaptığı açıklamalarda yüksek volatilite de beklediğini dile getiren ünlü isim bu dönem içinde BTC’nin 12.000 doların altını görmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Öte yandan bilindiği gibi Bitcoin, PayPal’ın kripto para hamlesinin ardından hız kazandı ve PayPal’ın BitGo’yu satın alacağı söylentileri fiyatı yeniden harekete geçirebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Şirketlerin Toplam Bitcoin Yatırımı Çok Yüksek Seviyeler Ulaştı!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Bir Konuda Daha Bitcoin’i (BTC) Geçmeye Hazırlanıyor

İlgili Haberler