Shibarium Beta Lansmanına Hazırlanırken, Açıklamalar İlgi Görüyor

Bitcoin Haber

15 Ocak 2023 Pazar günü Shiba Inu ($SHIB) ekibi, $SHIB token’ın ana zinciri Ethereum’un düşük hız ve yüksek işlem maliyeti gibi eksikliklerini gidermek için tasarlanmış ikinci katman bir blok zinciri olan ve yakında beta lansmanının yapılması beklenen Shibarium’un temel kavramlarını açıkladı.

Shiba Inu ve Binance

İşte Binance Academy’nin Shiba Inu ($SHIB) hakkında, “Shiba Inu (SHIB), adını bir Japon köpek cinsinden alan köpek temalı bir meme kripto para birimidir. SHIB, Ethereum blok zincirinde Dogecoin’e (DOGE) alternatif olması için tasarlayan Ryoshi adlı anonim bir geliştirici tarafından 2020 yılında oluşturulmuştur. SHIB, ShibaSwap adlı merkezi olmayan bir borsaya sahip bir ERC-20 tokenidir. SHIB yol haritası ve ekosisteminde ayrıca Shiba Artist Incubator adlı bir NFT sanat inkübatörü, 10.000 ‘Shiboshi’ NFT ve bir NFT oyunu Shiboshi Game bulunmaktadır. Shiba Inu’nun 1 katrilyon tokenlık bir ilk dolaşım arzı vardı. Ryoshi likidite yaratmak için token’ın %50’sini Uniswap’ta kilitledi ve diğer %50’sini Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderdi. Ancak Vitalik, coinlerin %90’ını yakmaya ve kalan %10’unu da hayır kurumlarına bağışlamaya karar verdi.” açıklamalarını yaptı.

Shibarium

Shibarium ekibi 15 Ocak 2023’te yayınladıkları bir blog yazısında Shibarium’un misyonunun iki yönlü olduğunu açıkladı: Topluluğa projeyi kendi koşullarına göre inşa etmeleri ve genişletmeleri için bir kaynak sunmak ve yeni kripto kullanıcılarını davet ederek onları sıfırdan bir projenin geliştirme süreci hakkında eğitmek.

Geliştiriciler için, aşamalı kullanıma ne zaman başlanacağı sorusu, Shibarium‘u düzgün bir şekilde inşa etmeye ve sorumlu bir şekilde sunmaya verdikleri önemin yanında ikinci planda kalıyor. Ayrıca, bazıları Shibarium’u $SHIB ve $BONE tokenlerinin fiyatını yapay olarak artırmak için bir araç olarak görebileceğinden, sabırlı olmanın önemini vurguluyorlar.

Shibarium’un Layer 2 blok zinciri Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Önceden var olan blok zinciri ağıyla birlikte çalışması ve Ethereum blok zincirinin güvenliğine bağlı olarak daha hızlı, daha ucuz ve daha özel işlemlerin zincir dışı işlenmesini sağlaması amaçlanmıştır.

11 Ocak 2023’te Shibarium ekibi, Shibarium’un işlem/gas ücretlerini ödemek için $BONE kullanmayı gerektireceğini ve her işlemde $SHIB yakacağını (böylece $SHIB’yi daha kıt hale getirecek ve potansiyel olarak değerini artıracak) doğruladı.

2022 yılında 83.347.071.504 SHIB tokenı yakılmıştır.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Altı Haftanın En Büyük Hareketinde 0,40 Doların Üstüne Çıktı!

Sonraki Haber

Bonk (BONK) Yüzde 31 Yükseldi, İşte Dikkat Edilmesi Gerekenler!

İlgili Haberler