Shiba’da Önemli Gelişme: Fiyatlar Nasıl Etkilendi?

İlayda Peker

Shiba Inu’nun ekosistemi hızla büyüyor ve bununla birlikte yatırımcıların katılımı da artıyor. Ergo, yaklaşmakta olan Layer-2 blockchain Shibarium için sürdürülebilir bir ortam yaratmak amacıyla topluluk madencilik ödüllerini azaltmak için oy kullandı.

SHIB Ekosistemi Büyüyor

Oylama, BONE’nin mevcut piyasaya sürülme oranını sadece 1 BPB’ye (BONE Per Block) ayarlayacak olan DOGGY DAO: BONE Farms önerisi lehine geldi. Shiba Inu tarafından bu hamle için verilen gerekçe, BONE tokeninin “fazla arzını” önlemek.

Shibarium, L2’nin çalışması için 20 milyon BONE’a ihtiyaç duyacağından ve zincirdeki doğrulayıcılar, işlemleri doğrulamak için BONE ile ödüllendirileceğinden, süreci sürdürülebilir kılmak hayati önem taşıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Ayrıca, bu düzenleme, yakın gelecekte ekosisteme girmeye hazırlanan TREAT ödül tokenı beklentisiyle ShibaSwap ödüllerinin devam etmesine izin verecek.” sözleri kullanılıyor.

Öte yandan yatırımcıların değişen dinamikleri nedeniyle Shiba Inu‘yu eleştirmeleri bir tetikleyici olsa da, uzun vadede blok zinciri bundan faydalanacak gibi görünüyor. Ayrıca Shiba Inu’nun ekosistem için sürdürülebilir bir gelecek yaratma yönünde ilk doğru adımı attığı da ifade ediliyor.

Bununla birlikte, Shiba Inu’nun geri kalanı olduğu gibi çalışmaya devam edeceğinden bu durumun aynı şeyin SHIB veya ağ üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. Bir yatırımcının bakış açısından ise SHIB aslında her geçen gün gelişiyor ve piyasa da öyle. Bu haftanın başlarında, SHIB’nin rallisi, altcoinin 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (mavi) çizgisini neredeyse iki ay boyunca direnç olarak gördükten sonra desteğe çevirmesine yardımcı oldu.

Shiba Fiyatı

Bu destek seviyesinin korunması, SHIB’nin ilerlemesi için çok önemli olacak, çünkü aynı şey Shiba’yı 100 günlük SMA’yı desteğe çevirmeye daha da yaklaştıracak. Bunun da muhtemelen grafiklerde ciddi bir fiyat düşüşünü önleyeceği düşünülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,00001097 dolardan işlem gören meme kripto para birimi, Haziran kayıplarını da kurtarmaya yaklaşıyor gibi görünüyor. Aynı şekilde yapılan açıklamalara göre, SHIB‘nin adresler arasında el işlem görme hızı da arttı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Analizi: ETH Önemli Dirençleri Kırdı

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Düşüşü Bitti Mi? BTC Verileri!

İlgili Haberler