Shiba Metaverse Ağır Eleştirilere Maruz Kalıyor

İlayda Peker

Popüler memecoin Shiba Inu (SHIB), Cumartesi günü yaklaşmakta olan metaverse için arazi satışlarına başladı. Ancak lansman, SHIB fiyatlarının kayıpları derinleştirmesiyle birlikte topluluktan biraz mesafeli bir karşılama ile karşılandı.

Arazi Satışları ve SHIB Fiyatı

Lansmanın ana eleştirisi, satışın Ethereum‘da (ETH) olması ve bir MetaMask cüzdanı gerektirmesiydi. Proje, SHIB desteğini “yakında” ekleyeceğini söyledi.

Bunun yanında arazi fiyatları 0,2ETH’den başlıyor. Kamu arazisi satışı, geliştiricilerin ETH’de 20 milyon doların üzerinde netleştirdiği bildirilen metaverse’nin arazi satışlarının üçüncü ve son aşamasını işaret ediyor.

Metaverse, zamanla açılacak toplam 100.595 araziye sahip olacak. İlk etapta sadece 32.124 arsa satışa sunulacak.

Öte yandan SHIB fiyatları, duyurunun ardından %2,4 düştü ve lansmandan sonra kayıplarını derinleştirdi. Token şu anda yaklaşık bir ayın en düşük seviyesi olan 0.000024 dolar civarında işlem görüyor.

Token başlangıçta metaverse’nin ortaya çıkmasına yanıt olarak yükseliş yaşamış olsa da, o zamandan beri tüm kazanımlarını tersine çevirdi. SHIB sahipleri, projenin SHIB’yi desteklememe kararını eleştirdi. Metaverse’nin erken arazi satışlarına yalnızca LEASH token’ları ve Shiba Inu ekosistemindeki diğer iki token olan Shiboshi NFT’lerin sahipleri erişebildi.

Proje şu ana kadar arazi satışları için yalnızca ETH kabul ediyor. Geliştiriciler, bunun SHIB’nin likiditesini korumak için bir teklif olduğunu söylese de, hamle ağır bir şekilde eleştirildi.

Shibarium Eleştirileri

Projenin en popüler eleştirmenlerinden biri Dogecoin kurucusu Billy Markus. Markus, metaverse’i çok az fayda sağlayan bir cash grap olarak adlandırmıştı. Markus konuyla ilgili açıklamalarında, “Rastgele bir metaverse yapıyor ve Ethereum ile projelerine yardımcı program ekleyerek sahte arazi satıyor. İnsanlar geliştiricilere daha fazla para vermek istiyorsa devam edin ama ben bir şib sahibi olsaydım rahatsız olurdum.” sözlerini kullandı.

Markus, SHIB geliştiricilerini arazi satışları yoluyla para toplamak yerine blok zincirini desteklemeye daha fazla odaklanmaya çağırdı.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Madenciliği New York’ta Yasaklanabilir! Önemli Gün 25 Nisan!

Sonraki Haber

Shiba Coin Yakımı Ne Zaman? Shiba Coin ile Pasif Gelir!

İlgili Haberler