Shiba, “Memecoin” Olmaktan Kurtulabilir Mi?

İlayda Peker

Shiba Inu, 2021’de piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimi arasında dahil oldu ve haftalar içinde yüzde 13.000 gibi bir artış kaydetti. Daha sonra Shiba sıralamada gerilere düşmüş olsa da geliştirici ekip memecoin etiketinden kurtulmak için gerçek dünya kullanım durumlarını kripto para birimine entegre etmek için çabalıyor.

Shiba Inu Çabaları

Shiba Inu’nun topluluğu, ağ çevresinde bir katman-2 blok zinciri olan Shibarium‘un tamamlanmak üzere olduğunu bildiren raporların gelmesinden sonra hype’ın arttığını ifade ediyor. Birkaç rapor, Shibarium test ağının Haziran ayında başlatılacağını ve en güçlü göstergenin Mayıs ayında beklenen $XFUND mainnet yükseltmesi olduğunu öne sürdü.

Öte yandan Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, geliştirme hakkında birkaç ipucu da verdi. En son ipucu, topluluk üyesinin olumlu bir işaret olarak yorumladığı “Shibarium’da kahkahalar” başlıklı bir GIF idi. Shiba Inu meraklıları ise bu noktada Unification’ın yılın başlarında Shibarium’un özel test ağı geliştirmesinin ikinci aşamaya geçtiğine dair duyurusunu hatırladıklarını ifade ediyor.

Öte yandan ekip tarafından yayınlanan bir blog yazısı, işlemlerin saniyeler içinde onaylanacağını belirtti ve daha ucuz işlem ücretleri için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Kusama, Shiba Discord’da bu durumu, “Shibarium’un her hizmet, oyun veya üzerine inşa edilen her şey için düşük ücretler sunacağını” dile getirerek doğruladı.

Shiba Inu’da Sorunlar Var Mı?

Ağın etrafındaki tüm bu hype’ın ortasında, Shiba Inu’nun gizemli kurucusu Ryoshi’nin ortadan kaybolması yatırımcılar için bir endişe kaynağı oldu.

Topluluk, kurucunun ortadan kaybolmasını rasyonalize etmeye çalışırken, endişe verici bir eğilim olduğu da görülüyor. Buna ek olarak SHIB yakım oranı, yalnızca 54,6 milyon SHIB tokenı yakıldığı için son gün içinde %64,2 düştü. Uzmanlara göre bu durum SHIB fiyatında artış bekleyen topluluğun bir süre daha beklemesi gerektiğini gösteriyor olabilir.

Shiba yazının kaleme alındığı sırada 0,000010 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %4,5 oranında geri çekilme yaşandığı ifade edilebilir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Grafikleri: ETH’da Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Binance Hakkındaki İddialar ve Borsanın Cevapları!

İlgili Haberler