Shiba Inu’nun Puppynet Testnet’i 10 Milyon İşlem Kaydetti! 

Bitcoin Haber

Shibarium ağının yerel test ağı Puppynet, bu hafta başında 10 milyon işlemi geçerek, bu yılın sonlarında planlanan ana ağdaki sürüm öncesinde artan faaliyetin bir işareti oldu. 

Puppynet Test Ağı 

Blockchain explorer verileri, Puppynet test ağının 11 Mart’taki lansmanından sonra neredeyse 15 milyon cüzdandan 11 milyondan fazla işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bu faaliyetlerin çoğu geçtiğimiz hafta gerçekleşti ve 21 Mayıs’ta 24 saatlik bir süre içinde 400.000’den fazla işlem yapıldı. 

Yaklaşmakta olan katman 2 ağı Shibarium, yakında ölçeklenebilirlik, hız ve masraf sorunlarını çözmek isteyen Arbitrum ve Optimism gibi Ethereum tabanlı blok zincirlerinin sürekli büyüyen mücadelesine katılacak. 

Katman 2, ölçeklendirme ve veri ile darboğazları azaltan katman 1’lerin üzerine inşa edilmiş bir dizi zincir dışı çözümü (ayrı blok zincirleri) ifade eder. Bunlar birden fazla zincir dışı işlemi tek bir katman 1 işleminde bir araya getirerek veri yükünü ve ücretleri azaltmaya yardımcı olur. 

Shiba Inu Yorumları 

Shiba Inu geliştiricileri daha önce Shibarium’un ağ üzerinde inşa edilen merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için ucuz bir yerleşim yeri olarak kullanılmasının yanı sıra, özellikle değiştirile amez token (NFT) sektörünün önümüzdeki yıllarda ısınması beklendiğinden, Shibarium’un metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanacağını söylemişti. 

Lansman, önceki boğa piyasasında Shiba Inu temalı bir meme coin olarak oluşturulan ve o zamandan beri kendi blok zinciri ağı ve dApp ekosistemi ile kendisini ciddi bir proje olarak konumlandırmaya çalışan Shiba Inu için güçlü temellere katkıda bulunabilir. 

Bu hamle, Shiba Inu’nun üç ekosistem tokeninin temellerini daha da güçlendirebilir: shiba inu (SHIB), leash (LEASH) ve bone (BONE), birlikte 5 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Glassnode Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Yükselmeye Hazır 

Sonraki Haber

Kripto Borsası OKX, 100 Kişiyi İşe Alma Planıyla Fransa’ya Yöneliyor 

İlgili Haberler