PEPE, Dogecoin ve Shiba Inu’ya Rakip Olamadı Rakip Olamadı! 

Bitcoin Haber

Popüler kripto analiz firması Santiment tarafından yapılan bir analize göre, memlerden esinlenen kripto para birimi Pepe Coin ($PEPE), ticaret çılgınlığının rakip memecoinler Shiba Inu ($SHIB) ve Dogecoin ($DOGE) ile rekabet edemediğini gördü. 

PEPE, DOGE ve SHIB 

Firmaya göre, PEPE’nin alım satım çılgınlığı günlük işlem hacminin 2 milyar dolara ulaştığını gördü. Bu rakam, SHIB ve DOGE tarafından kendi zirve dönemlerinde kaydedilen stratosferik işlem hacimleriyle – 40 milyar dolar ve 70 milyar dolar – karşılaştırıldığında sönük kalıyor. 

Santiment ayrıca, Dogecoin ve Shiba Inu’nun yarattığı çılgınlıkların aksine, bireysel yatırımcıların Pepe rallisinde belirgin bir şekilde yer almadığına dikkat çekti. 

Firma, PEPE’nin hem DOGE hem de SHIB’nin işlem hacmi ve likiditesini karşılayamasa da, ilgili yüksek noktalarında kripto para topluluğu içinde benzer bir söylem seviyesini paylaştığını ekledi. 

Bununla birlikte, PEPE’nin geleneksel medya platformlarındaki görünürlüğü önemli ölçüde düşük kalmaktadır. Dogecoin ülke çapında televizyonun ilgisini çekerken, PEPE’yi çevreleyen konuşmalar ağırlıklı olarak Twitter gibi kripto para odaklı sosyal medyanın sınırları içinde kaldı. 

PEPE Yorumları 

Memlerden esinlenen kripto para birimini listelediğinde, önde gelen borsa Binance, potansiyel yatırımcıları PEPE’nin herhangi bir doğal fayda veya değer destek mekanizmasından yoksun olduğu konusunda uyardı. Toplam token arzının %7’sinin token üretim etkinliğinden dakikalar sonra içeriden kişiler veya ekip üyeleri tarafından satın alındığı bildirildiğinden, PEPE potansiyel içeriden bilgi ticareti ile suçlandı. 

Sözleşme sahibinin işlem vergilerini ve kara liste işlevlerini değiştirme potansiyeline ilişkin uyarılara rağmen, PEPE’nin piyasası kayda değer bir patlama yaşadı. Birden fazla merkezi borsa listesinden sonra şu anda ilk 100 dijital varlık arasında yer alıyor. 

Daha önce, şanslı bir kripto para yatırımcısı, PEPE’ye sadece 0,125 ETH‘lik bir yatırımı doğru zamanda satın alarak sadece birkaç gün içinde şaşırtıcı bir şekilde 1,14 milyon dolara dönüştürmeyi başardı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Avustralya, Avustralya Doları Banka Transferlerini Durdurdu 

Sonraki Haber

Polygon (MATIC) İvme Kazanırken, Kurucu Ortak Yeni Bir Girişimle Devreye Giriyor 

İlgili Haberler