Shiba Inu’nun Arazileri Yakında Kullanıcı İle Buluşacak

İlayda Peker

Shiba Inu geliştiricileri, Shiba Lands adlı yeni bir projeyi duyurdular ve böylece metaverse adımlarını hızlandırdılar. Çok yakında kullanıcı ile buluşacak olacak proje ile dijital gayrimenkullerin alımları yapılabilecek.

Projenin Detayları

ShibaSwap merkezi olmayan borsanın yerel tokeni olan Doge Killer (LEASH) sahipleri, geliştiriciler tarafından oluşturulan bir sıra sistemine göre ilk satış aşamasına katılabilecek. Arazinin geri kalanı, ilk satıştan kısa bir süre sonra kullanıcıların alımına açılacak.

Öte yanda daha önce ortaya çıkan haberlerde geliştiricilerin kısa süre önce kripto para biriminin metaverse alanına girişini duyurduklarını öğrenmiştik. Böylece artık kullanıcılar Shiba Inu ekosisteminin çeşitli unsurlarını birleştirecek sanal bir dünyaya giriş yapabilecek.

Bunun yanı sıra kripto para biriminin metaverse’ü geçici olarak “Shibverse” olarak adlandırıldı. Gerçek adının ise bu ay ekip tarafından açıklanması bekleniyor.

Bunlara ek olarak Shiba Inu ekibi, yakın tarihli bir blog gönderisinde yeni ortaklıklar hakkında da bilgi verdi:

Son olarak, bu proje hakkında bazı ortaklarla zaten görüşüyoruz. Hepsi bu heyecan verici yeni ortamın büyük bir enerjiyle ve amaçlandığı şekilde karşılanabilmesi için.

Metaverse Gelişmeleri

Metaverse ile ilgili tokenler, teknoloji devi Facebook’un Meta olarak yeniden markalanmasının ardından Kasım ayı başlarında büyük bir artış yaşadılar. Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland’ın yerel token’ı olan MANA, metaverse ile ilgili diğer projelerle birlikte büyük ilgi gördü.

Meta’nın sanal gerçeklik konusundaki büyük hamlesi, metaverse arazilerin olan talebi önemli ölçüde artırdı. Decentraland‘daki bir sanal arazi, Kasım ayı sonlarında 2,4 milyon dolara satıldı.

Öte yandan Rapçi Snoop Dogg, bir başka önde gelen metaverse platformu olan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu ve bir kullanıcı, sanal dünyada yıldızın komşusu olmak için 450.000 dolar harcadı.

Facebook’un liderliğini takip eden Adidas, Walmart ve YouTube gibi diğer büyük şirketler de teknolojideki en yeni trend olarak şekillenen metaverse’i araştırıyor. Roblox CEO’su David Baszucki ise metaverse pazarının 200 milyar dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya’dan Önemli Hamle: Bitcoin “Para Birimi” Olarak Mı Tanımlanacak?

Sonraki Haber

JPMorgan Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi: Yeni Hedef Ne?

İlgili Haberler