Shiba Inu’nun Ağ Aktivitesindeki Artış ve Fiyat Toparlanması

Bitcoin Haber

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin‘in ardından gelen en büyük memecoin ve ağ aktivitesindeki son artışla toparlanma belirtileri gösteriyor. Zincir üzeri verilere göre Shiba Inu’nun günlük aktif cüzdan adresi sayısı geçtiğimiz hafta yüzde 198 arttı. Bu artışın büyük bir kısmı son zamanlarda gerçekleşti ve bu durum SHIB’in fiyat toparlanması için bir işaret olarak yorumlandı.

Güncel verilere göre Shiba Inu’nun fiyatı şu anda yüzde 0,20 düşüşle 0,000007202 dolardan işlem görüyor. Ancak, kripto para piyasasında güçlü bir konum kazanmak için mücadele ederken, ağ aktivitesindeki bu son artış oyunun kurallarını değiştirebilir.

Shiba Inu’nun fiyatı son birkaç haftadır nispeten durgun seyrediyor, ancak günlük aktif cüzdan adreslerindeki son artış bir fiyat rallisinin habercisi olabilir. Kesin sonuçlara varmak için henüz çok erken olsa da, altcoin’in fiyatı genel olarak piyasa genelindeki düşüş trendi karşısında bir miktar güç gösteriyor.

Ağ aktivitesindeki artışın en büyük nedeni, Shiba Inu’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründeki artan rolüdür. Daha fazla kullanıcı Shiba Inu’nun ekosistemine dahil oldukça, varlık potansiyel olarak daha fazla likidite ve işlem hacmi görme ihtimali bulunuyor ve bu da fiyatını artırabilir.

Bununla birlikte, günlük cüzdan adreslerindeki aktivite artışının fiyatta volatilite artışına yol açabileceği belirtiliyor. Bu nedenle yatırımcıların, özellikle de büyük cüzdan adreslerindeki işlem aktivitesi gibi diğer zincir üzeri ölçümler konusunda dikkatli olmaları ve bir yatırım kararı vermeden önce tek bir metriğe güvenmemeleri gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Arthur Hayes’ten Yapay Zeka ve Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler

Sonraki Haber

Bitcoin İçin Büyük Risk Uyarısı: Likidite Daralması ve Yatırımcı Tatminsizliği

İlgili Haberler